טוד: הקבוצות לא תקבענה מי תהיה ספקית הצמיגים

ז'אן טוד, נשיא FIA, הצהיר בראיון כי את ההחלטה הסופית בדבר בחירת ספקית הצמיגים שתחליף את ברידג'סטון החל בעונה הבאה יקבלו FIA ו-FOM, ולא הקבוצות.

כאשר נשאל טוד על ידי La Parisien אם לארגון שהוא עומד בראשו ישנה השפעה על ספקית הצמיגים שתבחר, וזאת לאור דיווחים שנפוצו באחרונה על הסכמה עקרונית של ראשי הקבוצות לקבל את הצעתה של פירלי, ענה הצרפתי: "כמובן. אנחנו נפרסם בקרוב מכרז, ביחד עם המחזיק בזכויות המסחריות, ברני אקלסטון. ארגון הקבוצות יכול לנסות להציג עצמו כמי שקובע, אבל האיש החזק ביותר אינו זה אשר מרים את קולו יותר."

אם אכן יפורסם מכרז כאמור ייתכן כי ההחלטה בעניין תדחה בעוד מספר שבועות, אף על פי שדמויות מפתח רבות בקרב הקבוצות מדגישות השכם והערב כי הזמן דוחק.

על פי דיווחים שונים שהתפרסמו לאחרונה, נראה כי טוד תומך בבחירתה של מישלין, בעוד אקלסטון ביקש לתמוך בבחירתה של Avon, בעיקר בשל העובדה כי מדובר בחברה אנונימית למדי שניתן לכפות עליה תנאים מסחריים עדיפים.

באותו ראיון כאמור התבטא טוד גם ביחס לאג'נדת הבטיחות בכבישים שהוא מנסה להוביל והזהיר כי הוא שוקל להטיל עונשים על נהגים שיבצעו עבירות נהיגה.

"בשנה שעברה נהרגו 1.3 מיליון איש בכבישים", הסביר טוד, "90% מזה במדינות מתפתחות. התחזיות לשנת 2020 נוראיות, ולפיהן יהרגו כמעט 2 מיליון איש, אם לא ינקטו פעולות מתאימות. עם דיאלוג מינימאלי המספרים האלה יכולים להיות קטנים בחצי. זה דורש חינוך, תשתיות כבישים משופרות וטכנולוגיה חדשה שתיושם במכוניות."

"יש חוסר התאמה בין הסטטוס של אלוף שהוא מודל לחיקוי לבין עבירת תעבורה אפשרית. נהג הוא נהג ככל הנהגים. אנחנו מנסים, לכן, לבדוק מה ניתן לעשות וכיצד."

התייחסותו של טוד כאמור לנושא הבטיחות בכבישים באה, ככל הנראה, לאור החלטת הרשויות באוסטרליה להעמיד לדין את לואיס המילטון, אלוף העולם לשעבר, בגין נהיגה בלתי-זהירה במהלך סוף השבוע של הגרנד-פרי האוסטרלי האחרון.