מקלארן אמרה להמילטון שבאטון לא יעקוף אותו

לואיס המילטון, נהג מקלארן, קיבל הודעה ברדיו במהלך הגרנד-פרי הטורקי, לפיה בן קבוצתו, ג'נסון באטון לא יעקוף אותו כאשר השניים יעברו לנהיגה חסכנית בדלק – לא הרבה זמן לפני שאלוף העולם המכהן דווקא כן עקף אותו.

הוידאו המסכם של המרוץ באתר הרשמי של סדרת פורמולה אחת הביא לידיעתם של הצופים את מה שלא ידעו במהלך שידורו החי של המרוץ: מיד אחרי התאונה בין שתי מכוניות הרד-בול ועם תפיסתם של נהגי מקלארן את ההובלה, בראשותו של לואיס המילטון, נשמע (ונראה) מהנדס המרוץ של המילטון באומרו "לואיס, אנחנו צריכים שתחסוך בדלק. שתי המכוניות עושות אותו דבר."

המילטון השיב על הודעה זו בדאגה כאשר שם לב, ככל הנראה, כי באטון משיג אותו: "ג'נסון משיג אותי, חברים." הקבוצה אישרה כי קיבלה את ההודעה ואז נשמע שוב קולו של המילטון: "אם אסוג, האם ג'נסון יעבור אותי או לא?" – ומקלארן ענתה: "לא, לואיס. לא."

לא ברור באם ג'נסון באטון קיבל הודעה גם הוא שלא לעבור את המילטון, ואם כן – אם הבין אותה. בפועל, באטון ביצע מהלך התקפי בסופה של ההקפה ה-59 ואף הצליח לתפוס את המקום הראשון, אך רק לרגעים ספורים; כבר בסופה של הישורת הראשית ועם הכניסה אל הפניה הראשונה תפס המילטון את ההובלה מחדש.