עתידו של הגרנד-פרי הטורקי מוטל בספק

עם סיום החוזה עם החברה המחזיקה בזכויות המסחריות של פורמולה אחת, נראה כי עתידו של הגרנד-פרי הטורקי מוטל בספק: ברני אקלסטון דורש כעת להכפיל את מחיר האירוח ולהעמידו על 26 מיליון דולר.

על פי דיווח שפורסם בעיתונים בטורקיה, אקלסטון נפגש באיסטנבול עם שרי הספורט והאוצר של המדינה בניסיון להסכים על תנאים לחוזה חדש, אבל הפגישה הסתיימה ללא תוצאות.

"טורקיה בהחלט רוצה לארח את המרוצים האלה ומתמקחת על התנאים בשל כך", הצהיר גורם רשמי. "אחרי השיחות שני הצדדים מבינים זה את עמדתו של זה, וההליכים יסתיימו בתוך חודשיים. עם זאת, תשלום שנתי של 26 מיליון דולר הוא עול גדול. הסכום גבוה מאוד."

על פי אותו דיווח, הטורקים הציעו לאקלסטון הצעה חדשה, לפיה בתמורה לויתור על זכויות ההפעלה יובטח לו שימוש בלעדי במסלול משך שלושה שבועות לפני המרוצים ובמהלכם. הטורקים ממתינים, ככל הנראה, להצעה כספית חדשה מאקלסטון, בהתאם לתנאים אלה.

אותו גורם טורקי רשמי ציין גם כי אם אקלסטון לא יתגמש, לא יהיה מנוס מלוותר בעניין. אם כך יהיה, הרי שעתיד המסלול באיסטנבול צפוי להיות מוטל בספק גם כן, שהרי הוא כמעט שאינו נמצא בשימוש, למעט בידי סדרת פורמולה אחת.