דיווח: הצעתה המשופרת של מישלין נדחתה

יצרנית הצמיגים הצרפתית מישלין לא תספק, ככל הנראה, צמיגים לסדרת פורמולה אחת החל בעונה הבאה, לאחר שגם נסיונה האחרון לקנות את ליבן של הקבוצות נכשל. לפיכך, FIA צפוי לפעול בימים הקרובים לסגירת הפרטים החוזיים האחרונים עם היצרנית האיטלקית פירלי.

על פי הדיווח, בפגישה שנערכה באיסטנבול ביום ראשון האחרון, לא הציע ניק שורוק, מנהל חטיבת הספורט של החברה הצרפתית, הצעה חדשה. תחת זאת, ביקש שורוק לחזור ולהדגיש את העקרונות שלפיהן גיבשה "מישלין" את הצעתה השנייה (המקורית ששופרה) – אותה הצעה בה ביקשה לספק כמות צמיגים קטנה מזו שמספקת כיום ברידג'סטון.

ייתכן בהחלט כי שורוק ניסה לשכנע את מנהלי הקבוצות שנסיונה של מישלין במרוצי סיבולת יאפשר לה לספק פחות צמיגים, באמצעותם ניתן יהיה להשיג את אותן המטרות.

"לא היינו הרבה זמן בפורמולה אחת, אבל אנחנו משתתפים במרוצים אחרים, במיוחד במרוצי סיבולת. בעוד שבועיים נתחרה בלה-מאן. צורה זו של מרוצים מספקת לנו המון ידע. אם תסתכל על עשר השנים האחרונות, עמידותם של הצמיגים שלנו עלתה ב-35% בעוד שמהירות המכוניות ירדה ב-10%. לכן זה משהו שאנו יודעים לעשות, זה המקצוע הבסיסי שלנו לייצר צמיג שימושי ובטוח עבור סביבה תחרותית."

נראה, כי הקבוצות חששו כי צמיגים בעלי כושר עמידות גבוה יותר יפגעו עוד בהצגה, שכן כבר בעונה הנוכחית ספגה ברידג'סטון ביקורת נוקבת על היות הצמיגים שהיא מספקת עמידים מדי.