המילטון בטורקיה: נצחון לצד אכזבה

לואיס המילטון אמנם השיג את נצחונו הראשון בעונה הנוכחית בגרנד-פרי הטורקי, אבל נותר מאוכזב מעט בסיומו מהתנהלותה של קבוצתו. העידה על כך שמחתו של הבריטי הצעיר, אלוף העולם לשעבר, בסיום המרוץ, שהייתה מתונה הרבה יותר מכרגיל.

"התקשורת עם הקבוצה לא הייתה ברורה", הסביר המילטון, שהצליח להחזיר לעצמו את ההובלה לאחר שבן-קבוצתו, ג'נסון באטון, עקפו. "הם ביקשו ממני לחסוך כמות מסוימת של דלק וזה היה בלתי-אפשרי אילולא נהגתי את המכונית בצורה איטית מאוד. ניסיתי להשיג את המטרה שהם הציבו לי, ופתאום ראיתי את ג'נסון מגיח משום-מקום."

ג'נסון באטון, אלוף העולם המכהן, הודה כי גם הוא קיבל הוראה לחסוך בדלק לפני המאבק הבין-קבוצתי: "שנינו קיבלנו הוראה לחסוך בדלק, אף על פי שעשיתי כן משך שלושים ההקפות שעד אותה נקודה. לא ציפינו שהקצב של המרוץ יהיה כל-כך מהיר."

באטון הסביר גם את מהלכו של הקרב המשובח בין השניים: "ניסתי לעבור אותו ביציאה מפניה מס' 8. אני לא יודע למה הוא היה איטי קצת, אבל הייתה לי הזדמנות טובה בכניסה לפניה מס' 12 וניצלתי אותה. ניהלנו קרב טוב בינינו, היינו צמודים זה לזה לאורך שלוש פניות, אבל זה הציב אותי במקום לא טוב בגישה לפנייה האחרונה. היציאה לישורת הראשית הייתה גרועה והוא הצליח לעבור אותי בכניסה לפניה הראשונה. אחרי זה הורו לי לחסוך אפילו עוד יותר דלק, משום שהייתי במצב קריטי."

בבריטניה יש כבר מי שמפרשים את הוראת הקבוצה לנהגים לחסוך בדלק כהוראה סמויה להימנע ממאבק ביניהם, אבל הנהגים הכחישו זאת.