מישלין לא מוותרת: תגיש הצעה משופרת נוספת

יצרנית הצמיגים הצרפתית מישלין תגיש הצעה משופרת נוספת ל-FIA, לאור הדיווחים שנפוצו לאחרונה בדבר ההחלטה לקבל את הצעתה של יריבתה האיטלקית, פירלי.

כפי הנראה, ארגון הקבוצות לא הצליח להשלים את סגירת הפרטים האחרונים בחוזה עם היצרנית האיטלקית, ובפגישה שתתקיים מחר באיסטנבול צפויה לעלות לדיון גם הצעתה המשופרת של מישלין כאמור. לצידה של מישלין עומד ז'אן טוד, נשיא FIA, בעוד שלצידה של פירלי עומד ברני אקלסטון. בגזרת הקבוצות, לעומת זה, עומדות מקלארן ובאופן מפתיע גם פרארי, לצד מישלין, בעוד שמרצדס ושאר הקבוצות נוטות לקבל את הצעתה של פירלי.

על פי הדיווח, עיקרו של השיפור בהצעתה של מישלין יתבטא בהגדלת מספר הצמיגים שתספק החברה לכל קבוצה, כאשר בהצעה המקורית היה מספר הצמיגים כאמור קטן אף מזה שמספקת ברידג'סטון כיום.

זוהי הפעם השנייה שבה משנה מישלין את פרטי הצעתה, לאחר שבפעם הקודמת הסכימה להוזיל את מחירה והעמידה אותו על 1.5 מיליון אירו לעונה, לכל קבוצה, במקום 5 מיליון אירו.

עוד דווח, כי בעיה נוספת בהשגת הסכמה בין הקבוצות היא סירובן של חלק מהן להתנהל תחת חוזה בעל תנאים שווים לשאר. לפי אחת השמועות שנפוצה בתום אחת מהפגישות האחרונות שנערכו בעניין זה, נדהמו הקבוצות לגלות כי אחת הקבוצות המובילות זכתה לתנאים מועדפים בהסכם עם ברידג'סטון.

אחד ממנהלי הקבוצות טען כי גישתה הישירה של פירלי עשויה לסייע לה ברכישת אמונן של הקבוצות, זאת לעומת ההצעות הבלתי-עקביות של מישלין.