הורנר: רייקונן לא היווה אופציה מעולם

האפשרות שרד-בול תציע לאלוף העולם לשעבר, קימי רייקונן, מושב בקבוצה, על חשבונו של מארק וובר, לא קיימת. כך הצהיר היום כריסטיאן הורנר, מנהל הקבוצה האוסטרית, כאשר נשאל לגבי עתידו של וובר בקבוצה.

"קימי התחייב לנהוג בראלי, ונראה כי הוא נהנה שם. אנחנו שבעי רצון מהעבודה שמארק וובר עושה, ואין סיבה שנחליף אותו", הסביר הורנר. "כשנשב לדבר על זה, זה יהיה מאוד ענייני. מארק הוא חלק חשוב מהקבוצה, הוא נהנה לנהוג עבורנו ויש לנו איזון מצוין בין הנהגים שלנו. אני חושב שהכוונות שלנו, כמו שלו, ברורות מאוד. נותר רק לסדר את הניירות עם ההנהלה שלו, ואני משוכנע שזה ייעשה בשבועות הקרובים."

הורנר נשאל גם באשר לאורך החוזה שעליו צפוי לחתום האוסטרלי וענה: "מארק הוא לא טיפוס רגיל. אני חושב שהוא רוצה להיות במצב שיגרום לו להיות תחרותי, הוא לא מחפש למתוח את הקריירה שלו עד לזמן שבו כבר לא תהיה לו התשוקה לנהוג והוא לא יהיה תחרותי. ברור כי כאשר נהג מתקרב לאמצע שנות השלושים שלו, עדיף לקחת את הדברים לתקופה של שנה אחת בכל פעם. הוא מרגיש בנוח עם זה, וגם אנחנו."

ביצועיו המצוינים של וובר בשני המרוצים האחרונים בספרד ובמונקו, בהם השיג שני נצחונות רצופים, קנו לו, ככל הנראה, חוזה חדש ברד-בול וסיימו את חרושת השמועות לגבי עתידו בסדרה, ואשר תפסה כותרות כבר מאז אוסטרליה. בהתחשב בעובדה שפרארי הודיעה כי פליפה מאסה צפוי להאריך את חוזהו בקבוצה, נראה כי שוק הנהגים יוותר סטאטי, לפחות בתקופה הקרובה.

אלוף העולם בעונת 2007, קימי רייקונן, החל להתחרות במרוצי ראלי בסדרת WRC בעונה הנוכחית, בתום שלוש עונות בהם נהג עבור קבוצת הפורמולה אחת של פרארי. הוא נוהג עבור קבוצת Citroen Junior Team, ולאחר מספר מרוצים בהם נחל אכזבה, הצליח להשיג נקודות ראשונות באליפות בראלי ירדן, לאחר שהשיג את המקום השמיני בדרוג הסופי. באירוע שהתקיים לאחר מכן בטורקיה שיפר רייקונן את תוצאתו כאמור והשיג את המקום החמישי, תוך שהוא גובר על נהגים בעלי ניסיון רב משלו בנהיגה מסוג זה.