עכשיו זה רשמי: הגרנד-פרי האמריקני חוזר

הגרנד-פרי האמריקני עתיד לחזור ללוח המרוצים של סדרת פורמולה אחת, החל בעונת 2012 ועד 2021, לפחות. כך הודיע הערב ברני אקלסטון. ואולם, המקום שבו ייערך המרוץ הנחשק הוא בחזקת הפתעה – יש מי שיאמרו הפתעה רעה. לא תהיה זו ניו-יורק, וגם לא לאס-וגאס, אלא אוסטין שבטקסס, במסלול שייבנה במיוחד עבור האירוע.

"בפעם הראשונה בהיסטוריה של פורמולה אחת בארה"ב", הצהיר אקלסטון, "ייבנה מתקן ברמה עולמית במיוחד כדי לארח את האירוע."

"היה זה לפני שלושים שנה כאשר הגרנד-פרי האמריקני התקיים במסלול ייעודי קבוע, בווטקינס גלן, ניו-יורק (1961-1980), וזכה להצלחה רבה. מאז, פורמולה אחת התארחה בלונג-ביץ', לאס-וגאס, דטרויט, דאלאס ופיניקס במסלולי רחובות זמניים. אינדיאנאפוליס הצטרפה לשורת הערים המארחות בשנת 2000, כאשר נבנה שם מסלול פנימי, נוסף על זה האובלי המפורסם."

"לואיס המילטון ניצח בגרנד-פרי האמריקני האחרון שנערך בשנת 2007, בסיום שמונה שנים של קיום האירוע באינדיאנאפוליס. בכל אופן, הפעם הזו היא הפעם הראשונה שבה ייבנה מסלול חדש לגמרי, מן המסד ועד לטפחות, במיוחד עבור פורמולה אחת בארצות הברית."

הלמונד טאבו, שותף מנהל בחברת ההפקות Full Throttle, שרקמה את העסקה עם אקלסטון אמר: "זהו מקרה של עיתוי נכון, במקום הנכון. כפי שאמריקנים רבים יודעים, אוסטין יצרה לעצמה מוניטין של אחת הערים המקובלות ביותר בארה"ב. אנו גאים על ההסכם עם המחזיק בזכויות המסחריות של פורמולה אחת. עבדנו יחד בחריצות משך מספר שנים כדי להביא את האירוע הזה בחזרה לאוסטין שבמדינת טקסס, לארה"ב. כל הצדדים המעורבים סומכים זה על זה ומחוייבים לבסס את מעמדו של הגרנד-פרי האמריקני באוסטין כאירוע יוקרתי עולמי."

על המקום הספציפי שבו ייערך המרוץ, כמו גם על תוואי המסלול, לא נמסרו פרטים.