ניו-יורק עוד עשויה לארח גרנד-פרי

שבועות אחדים לאחר שהתכנית לקיום גרנד-פרי אמריקני בניו-ג'רזי נדחתה על ידי ראש העיר, יממה אחת בלבד לאחר שפורסמה, נראה כי חלומו הגדול של ברני אקלסטון עוד לא נגוז: כתב העת האמריקני Autoweek פרסם מכתב מאת ארי סטראוס, נשיא המועדון המוטורי מונטיצ'לו, בו חשף כי נפגש עם ברני אקלסטון ואף אירח במקום את ארכיטקט המסלולים הגרמני הנודע, הרמן טילקה.

"לפני מספר חודשים, אני וביל מקמייקל (יושב ראש המועדון) נפגשנו עם ברני אקלסטון ושוחחנו על התנאים לאירוח בלעדי של גרנד-פרי אמריקני לתקופה של עשר שנים במועדון שלנו. זמן קצר לאחר מכן, הרמן טילקה, ארכיטקט המסלולים, בילה במועדון ואישר כי המסלול שלנו, לאחר פיתוח ושינויים קלים, יהווה מקום מצוין לאירוח גרנד-פרי."

"מאז קיבלנו מכתב הבנות מברני אקלסטון, בו הובעה תקווה להביא את הגרנד-פרי האמריקני למונטיצ'לו, אני וביל פעלנו להבטיח את תמיכתם של ארגונים ופוליטיקאים, מקומיים ופדראליים."

ולמרות התקווה, סטראוס סייג את דבריו: "הבטחת אירוח גרנד-פרי כמוה כהבטחת אירוח האולימפיאדה. התחרות קשה מאוד, ולא מדובר בעסקה גמורה. האפשרות שהסדרה תבוא למונטיצ'לו היא מרגשת, אבל אנו נשאר מרוכזים בליבה: המועדון וחבריו."

המועדון המוטורי מונטיצ'לו שוכן למרגלות הרי קטסקיל, בצפונו של רכס האפלצ'ים, ומרוחק תשעים דקות בלבד ממנהטן. אורכו של המסלול שבבעלות המועדון הוא כ-6.5 ק"מ ויש בו 22 פניות.