לוטוס עומדת לוותר על העונה הנוכחית

קבוצת לוטוס עומדת לוותר על העונה הנוכחית, שישה מרוצים בלבד אחרי שהחלה, ולרכז מאמציה בפיתוח המכונית שתשמש אותה בעונה הבאה, בתקווה לשפר את יכולתה באופן ניכר.

למרות שהחלה את ההכנות לעונה הנוכחית בשלב מאוחר מאוד, הצליחה לוטוס לתפוס את ההובלה בקרב הקבוצות החדשות. חבילת עדכונים משמעותית שהציגה בספרד קירבה אותה צעד נוסף אל הקבוצות המבוססות, ובמרוץ האחרון במונקו נדמה היה לרגע אחד כי תצליח להתברג על חשבונה של אחת מהן אל החלק השני של מקצה הדרוג.

"יש לנו עוד כמה עדכונים בקנה, ובטח תהיה חבילת עדכונים נוספת בסילברסטון, אבל אנחנו כבר די מרוכזים בעונה הבאה. המודל של 2011 כבר עומד להיכנס למנהרת הרוח", הסביר מייק גאסקויין, המנהל הטכני של הקבוצה בראיון ל-Autosport.

"מראש ידענו שבעונה הנוכחית נצטרך לשחק תופסת. השינוי המשמעותי בתקנות בעונה הבאה יאזן את הכוחות, ועלינו להשקיע משאבים לטובת זה. אנחנו רוצים להמשיך לדחוף, אבל מסתכלים גם על השנה הבאה."

גאסקויין הוסיף עוד כי אמנם ניתן לשפר את המכונית הנוכחית, אבל המצב בטבלת האליפות, מטה את הכף לטובת ויתור על העונה הנוכחית.

"אנחנו רוצים לסיים במקום העשירי. מציאותית, אפילו אם נשפר את המכונית, האם נצליח להשיג את המקום התשיעי או השמיני? כנראה שלא. לכן, האם עדיף להשקיע משאבים בזה, או להשתמש בהם עבור העונה הבאה? יש גם את הצד המסחרי: אתה רוצה שיראו שעשית התקדמות במהלך העונה, אבל מצד שני גם להפתיע כמה אנשים בעונה הבאה."

"אנחנו עדיין בוחנים את המכונית במנהרת הרוח ויש כמה רכיבים בשלבי ייצור. אנחנו לא מפסיקים עדיין", חתם גאסקויין.