בארגון הקבוצות עוד לא ויתרו על ברידג'סטון

ארגון הקבוצות עוד לא ויתר על הרעיון לנסות לשכנע את ברידג'סטון לחזור בה מהצהרתה על פרישה מהספורט, החל בעונה הבאה. בפגישה שנערכה היום בברצלונה דנו ראשי הקבוצות בהצעותיהן של מישלין, פירלי ו-Avon, אך לא הגיעו לידי הכרעה באשר לזהותה של היצרנית שתבחר.

מרטין וויטמארש, מנהל קבוצת מקלארן ויושב ראש ארגון הקבוצות, אמר בשמן של אלה האחרונות כי הן אינן מעוניינות בבחירה של יותר מספקית צמיגים אחת, על מנת להימנע ממרוץ פיתוח בזבזני. על רקע זה, לא ברור מה מניע את ברידג'סטון שלא לחזור בה. עם זאת, ולמרות התעקשותה של החברה היפנית שלא לשקול מחדש את החלטתה, נציגים מטעמה נפגשו עם וויטמארש בברצלונה, כדי לדון באפשרות שתמשיך לספק צמיגים לסדרה.

"ברידג'סטון עשו עבודה מצוינת בפורמולה אחת", הסביר וויטמארש, "ומנקודת המבט שלי, אם נוכל לשכנע אותם להישאר, זה יהיה טוב מאוד. אבל יש גם אפשרויות אחרות. צריך לזכור שהסביבה הטכנולוגית בפורמולה אחת היא מאוד מאתגרת, ועלינו להיות זהירים עם שחקנים חדשים, כדי שלא נעמוד בפני סיכונים מיותרים. זה אומר שהמהנדסים צריכים לקבל נתונים ראויים כדי לתכנן את המכוניות, ושיהיו לנו צמיגים בטוחים בעונה הבאה. אם נוכל לשכנע את המפעילים הותיקים להישאר בסדרה, זה יהיה דבר טוב."

על העדפת הקבוצות שלא לבחור יותר מספקית צמיגים אחת אמר וויטמארש: "אנחנו אוהבים תחרות על כל צורותיה, אבל עלינו להיות זהירים: האם זה ישמור על העלויות בשליטה? בפעם האחרונה שהייתה לנו תחרות בתחום הצמיגים זה היה יקר מאוד. אנחנו צריכים לזכור שעלינו לשמור על גריד של 10 או 12 קבוצות בסדרה, ורבות מהן אינן מוכשרות לרמה כזו של תחרות בשלב זה."