אפסילון נחושה כתמיד להשתתף בסדרה

החלטת FIA בעניין הענקת המקום ה-13 צפויה להתקבל בעוד שבועות אחדים, ואפסילון היא מועמדת מובילה לזכות בו. חואן וילאדלפראט, בעלי הקבוצה, סמוך ובטוח, למרות חבלי הלידה הקשים של הקבוצות החדשות, כי סדרת פורמולה אחת היא עודנה המקום הנכון להיות בו.

"אתה תמיד חושב שאתה יכול לעשות יותר טוב, אבל אני נשאר מחובר לקרקע, ביודעי כי הקמת קבוצה חדשה היא משימה לארבע שנים לפחות", אמר וילאדלפראט בברצלונה, בראיון ל-Autosport. "שכחו מהעונה הראשונה – לוקח ארבע שנים להביא את האנשים הנכונים, להשיג יציבות, להבטיח אמצעים כלכליים ולוודא כי כולם עובדים בהרמוניה."

"אני לא אומר שנתקשה, אבל זה מאוד קשה לקבוצות החדשות, כפי שזה לבטח יהיה עבורנו. הכל תלוי באמצעים העומדים לרשותך וברוח שאתה מביא איתך."

וילאדלפראט אמר שוב כי העובדה שאפסילון לא נבחרה במכרז הקודם הייתה מכה קשה וכי המשימה העיקרית שלו בשלב זה היא לשכנע את המשקיעים הקודמים להתחייב לפרויקט הנוכחי.

"ברור כי מאז יוני-יולי בשנה שעברה המשכנו לעבוד על הפרויקט, אף על פי שלא באותו קצב. ההחלטה לתת את המקומות לשלושת הקבוצות החדשות הייתה אכזבה גדולה לאנשים שעמדו מאחורינו מסחרית. עכשיו יש לנו הזדמנות נוספת, והעבודה שלי במהלך החורף ועד כה הייתה לנסות ולפצות את האנשים האלה שנותרו נרגזים."

"אני עובד על הצד הפיננסי. עוד אין לנו תקציב, אבל אנחנו מתקרבים למצב שבו נוכל להבטיח ל-FIA שיש לנו איתנות פיננסית לא רק לשנה אחת, אלא לעתיד בכלל. אבל עוד חזון למועד."

וילאדלפראט סיפר עוד בראיון כי ז'אן טוד, נשיא FIA, היה אמור לבקר במפעלי החברה במהלך ביקור בספרד בתחילת השבוע, אבל זה בוטל בשל מזג האוויר, שגרם לקרקוע המטוס שבו היה אמור להגיע הצרפתי.

"שערינו פתוחים בפני FIA בכל עת", הצהיר וילאדלפראט. "בינתיים אנו ממשיכים לעבוד ולהתכונן ליום שבו נדרש לספק ולהציג מידע נדרש ל-FIA. קיבלנו מהם מייל שבו נטען כי הם עוד לא מוכנים לשאול את השאלות החשובות. אנחנו מחכים שהם יחזרו אלינו ויגידו לנו מה הם רוצים שייעשה. נכון לרגע זה, ניתן להמשיך לעבוד עד סוף חודש יוני. שבוע או שבועיים לאחר מכן תתקבל ההחלטה באשר לקבוצה ה-13. זה כל מה שאני יודע."

למרות הקבלות, וילאדלפראט מסרב להצהיר הצהרות שמהן ישתמע כאילו אפסילון מקבלת כמובן מאליו את הבחירה בה. לשיטתו, הסצינה הפוליטית הרגועה תחת משטרו של טוד תסייע רבות להליך הבחירה.

"אנחנו רק קבוצה אחת שהגישה מועמדות", מסביר וילאדלפראט בצניעות. "בתום ארבעה מרוצים נראה כי FIA בחר בקו נוקשה פחות – ראינו את זה בתקריות שבהן היה מעורב לואיס המילטון ואחרות, ואני חושב שזה חיובי עבור הספורט. לא טוב שמרוצים ינוצחו או יופסדו במשרדים במקום במסלולים. הקו הזה הוא הקו הנכון, ואני מקווה שזה יסייע גם בבחירת המועמדת הנכונה בסוף התהליך."