למרות ההכחשות: פרארי הסירה הברקוד

פרארי החליטה להסיר את הברקוד המפורסם ממכוניותיה, לאור ההאשמות שהוטחו בה לאחרונה על פרסום אסור של מוצרי טבק. במאמר שפורסם ב-Times נחשף כי רופאים בכירים באיחוד האירופי תבעו מממשלות המדינות לחקור אם הברקוד הצבוע על גבי המכוניות מזה מספר שנים, מהווה למעשה פרסום סמוי של סיגריות מסוג 'מרלבורו'.

במאראנלו הכחישו בתוקף את ההאשמות ואמרו כי הברקוד מהווה חלק בלתי-נפרד מצביעת המכוניות. העובדה כי עיצובו השתנה על בסיס קבוע וכן העובדה כי לחברת 'פיליפ-מוריס' אין זכות יוצרים עליו, כך נטען, מעידה כי אין מדובר בפרסום.

לוקה די-מונטזמולו, נשיא פרארי, הגיב על ההאשמות גם הוא באתר הרשמי של החברה.

"בכנות, אני מוצא את הטיעון, לפיו הצבע האדום או סימן גרפי בצורת ברקוד עלול לעודד אנשים לעשן, חסר טעם ועל גבול המגוחך. בזמן שבצד השני של האוקינוס האטלנטי נלחמים לספק לציבור שירותי בריאות שיוויוניים, ביבשת אירופה מומחים לכאורה מייסרים את מוחם בהמצאת תיאוריות שאין להן כל בסיס מדעי; יש נושאים חשובים הרבה יותר לעסוק בהם, מאשר ברקוד."

ואולם, למרות זאת, כאמור, מכוניותיה של פרארי נצפו במוסכים בברצלונה ללא הברקוד.

בהצהרה רשמית מאת הקבוצה נכתב: "בשיתוף עם 'פיליפ-מוריס' הוחלט לשנות את צביעת המכוניות, החל בגרנד-פרי הספרדי. ההחלטה נועדה להפסיק את העיסוק בעניין הברקוד, אשר מעולם לא יועד להזכיר מוצר טבק. באופן זה, אנו מבקשים לסיים את הפרשה המגוכחת הזו, ולהתרכז בנושאים חשובים יותר מאשר האשמות חסרות בסיס."