סנה מתנגד להחלטה לשתף את קלין

ברונו סנה, נהג HRT, אמר היום בספרד כי החלטת הקבוצה לאפשר לכריסטיאן קלין לנהוג במקומו של צ'אנדוק באימון הבוקר של יום שישי, אינה נכונה. לדעתו של הברזילאי, בשל הנסיבות שאיתן נאלצה הקבוצה להתמודד בתחילת העונה, ואשר התבטאו בהיעדר זמן מסלול עבור נהגי המרוץ, על הקבוצה לאפשר להם לנהוג בכל הזדמנות אפשרית.

"אנחנו צריכים לחכות ולראות אם יש תועלת בניסיונו של הנהג השלישי, מבחינת התרומה לפיתוח המכונית", צוטט סנה. "אבל לדעתי, כיוון שלא היה לנו זמן לבחון את המכונית בתחילת העונה, יש לתת לנהגי המרוץ לנהוג כל מייל אפשרי. אנו רואים שמעט מאוד קבוצות מאפשרות לנהג שלישי לבחון את המכונית שלהן ביום שישי, וזה משום שיש להן סימולטורים שבהם יכולים הנהגים להשתמש. אני מעדיף לנהוג כמה שיותר ולהתרגל למכונית, לפני שאני עושה מקצה דרוג. עבורי, כל מייל חשוב. למרבה המזל, אני מכיר את המסלול הזה מצוין, אז אני יודע שאוכל להיכנס לקצב טוב במהירות, אבל נראה."

סנה אמר עוד כי HRT לא הביאה לספרד עדכונים שיסייעו בשיפור ביצועי המכונית.

"אין לנו הרבה עדכונים בתחום הביצועים. יש לנו כמה רכיבים חדשים במכונית, למשל במתלים, אולם הם אינם קשורים ישירות לביצועים. הם אמנם יסייעו בניצול טוב יותר של יכולת המכונית, אבל הם מכוונים להשגת ניהוג ושליטה טובים יותר. אני חושב שזה יעשה טוב לצמיגים ולעקביות הקצב שלנו. במונחים של ביצועים טהורים אנחנו עדיין בחסר."

"בסופו של דבר, אנו עדיין מפגרים אחר לוח הזמנים שקבענו לעצמנו. אנחנו מצפים שבתוך חודשיים נביא עדכון משמעותי לטובת ביצועים. כאשר אתה מאחר בחודש או חודשיים בהתחלה, זה נורמלי שגם הפיתוח יפגר במקביל."