גם מקלארן בעד החזרת KERS בעונה הבאה

קבוצת מקלארן הביעה נכונות לתמוך גם היא בהחזרתן של מערכות KERS לשימוש, כבר בעונה הבאה. בכך מצטרפת הקבוצה הבריטית לוויליאמס, רנו ופרארי, שכבר הצהירו כי הן תומכות במהלך.

טים גוס, המהנדס הראשי של פרויקט MP4-25, אמר כי החלטה בנושא צריכה להתקבל בטווח הזמן המיידי, לפני שיהיה מאוחר מדי.

"אנחנו תומכים לחלוטין במה ש-FIA ו-FOTA מנסים לעשות בעניין מערכות ה-KERS. ברור כי מתחיל להיות מאוחר, אם המטרה היא להציגן מחדש בעונה הבאה, אבל אנשים רבים עובדים על זה."

"אנו מבינים את הצורך שבשימוש במערכות KERS לטובת הרלוונטיות של הסדרה לטכנולוגיה של רכבי כביש, וחושבים שהחזרתן לשימוש היא הדבר הנכון לעשות. אנו נסכים לכל מה ש-FIA ו-FOTA ירצו לעשות."

גוס הוסיף עוד כי הניסיון הקודם עם המערכות יסייע בשיפור כוחן ובהוזלת עלותן: "זה בהחלט ריאלי להוזיל את העלויות ולשפר את הביצועים, אבל לשם כך נצטרך להתפשר על הגודל והמשקל. חלק גדול מהשיפורים שביצענו במערכת בעונה הקודמת היו לשם מיזעור וקלות אריזה, כך שניתן יהיה להשיג את חלוקת המשקל המתאימה. זה אפשרי."

גוס התייחס גם לסוגיית נוסחת המנועים החדשה, שתיכנס לשימוש החל ב-2013. לדעתו, הכיוון שבו צועד ארגון הקבוצות בדרך זו, הוא הכיוון הנכון.

"פורמולה אחת צריכה להתקדם ולהראות שהיא מתיישרת עם הדרישות של עידן החסכון בדלק. אנחנו תומכים לחלוטין במה שארגון הקבוצות וקבוצת העבודה לעניין המנועים עושים בתחום זה. הקונספט של מנוע V8 אטמוספרי בנפח 2.4 ליטר מתחיל להתיישן, ומעבר למנוע מוגדש עם KERS הוא נכון. הסדרה צריכה לשמר את מעמדה כיהלום שבכתר הספורט המוטורי , ולכן יש למצוא נוסחה שתתקשר עם ביצועים טובים, אבל גם עם חסכון בדלק. בסך הכל הכיוון נכון ואנו תומכים בנעשה."