ג'רזי-סיטי מציעה: גרנד-פרי אמריקני ב-2012; עודכן

חלומו הגדול של ברני אקלסטון לקיים מרוץ פורמולה אחת על רקע קו הרקיע של ניו-יורק עשוי להתגשם בקרוב. השבוע נחשפו תוכניות לקיום מרוץ בפארק ליברטי-סטייט שבג'רזי-סיטי, כבר ב-2012.

"הבחירה בג'רזי-סיטי לקיום גרנד-פרי ב-2012, על רקע תפאורת קו הרקיע המדהימה של העיר ניו-יורק, לא זו בלבד שתמריץ רכישת כרטיסים עם חזרת הסדרה לאמריקה, אלא היא גם תספק צילום טלויזיוני מרשים", נכתב במסמך שבו פורטו תוכניות האירוע. "כדי למקסם את האפקט, ג'רזי-סיטי עשויה לצעוד בעקבותיה של סינגפור ולקיים את המרוץ בלילה."

המסלול המוצע צפוי להיות באורך של קצת יותר מ-5.5 ק"מ, אבל כבר ישנם אלו אשר מתנגדים בחריפות להקמתו. אנשי תעמולה מטעם ארגון "חברי פארק ליברטי סטייט" כתבו מכתב לראש העיר, ג'רמייה הילי, ובו גינו את התוכניות כאמור.

"ברגע שיבנו מסלול, בפרט לאור מצבה הפיננסי של המדינה, יופעל לחץ אדיר לקיים שם אירועים מוטוריים על בסיס קבוע. בסוף עוד ישנו את שם המקום מפארק ליברטי-סטייט לפארק מסלול מרוצים", אמר לעיתון מקומי אחד הפעילים אשר נפגש עם ראש העיר בעניין זה. בסוף פגישתם פורסמה הצהרה רשמית בה נטען כי התוכניות נמצאות בשלב בדיקה וכי הן עלולות לפגוע בטובתה של העיר.

יצוין גם כי המארגנים דורשים כי FOM תהיה אחראית על חלק גדול מאוד מהעבודות הנדרשות, בהן התכנון, הפיתוח, הלוגיסטיקה והשיווק בקשר עם האירוע. אמנם FOM אינו נוהג להיות מעורב באופן זה בקיום מרוצים, אך ייתכן מאוד כי שאיפתו הגדולה של אקלסטון להביא את הסדרה לניו-יורק, תכריע את הכף לטובת קיום האירוע גם בתנאים אלה.

מיקום אפשרי אחר לקיומו של גרנד-פרי אמריקני הוא, כמובן, מסלול אינדיאנפוליס. טוני ג'ורג', מנהל המסלול המיתולוגי, היה נוכח בגרנד-פרי הסיני כדי לדון באפשרות זו עם הגורמים הרלוונטיים.

עדכון: יום אחד בלבד לאחר שפורסמו התוכניות כאמור, נראה כי בג'רזי-סיטי החליטו לוותר על היישום. ראש העיר, ג'רמייה הילי, מסר הצהרה לתקשורת המקומית, לפיה אירוע מסוג זה – לא מתאים שייערך בפארק ליברטי-סטייט. "לצד הניסיון למשוך אירועים לאומיים ובין-לאומיים לעירנו, עלינו להבטיח כי האירועים שיבחרו יהיו ראויים, וכן שתהיה להם השפעה מזערית על איכות החיים של התושבים והקהילה", נאמר בהצהרה.