ארגון הקבוצות שוקל הצעה מ-Flybrid

ארגון הקבוצות שוקל, ככל הנראה, הצעה של ספק חיצוני לאספקת מערכות KERS לסדרה, כבר בעונה הבאה.

המאמץ להחזרת המערכות לשימוש צבר תאוצה בתקופה האחרונה, בהובלתן של פרארי ורנו, על רקע שאיפתן להפוך את הסדרה רלוונטית יותר למכוניות כביש. האופן שבו הציגו השתיים את טיעוניהן בפני נציגי הקבוצות, בפרט בתחום העלויות, אמנם שיכנע את וויליאמס, אך נראה כי חלק מיריבותיהן האחרות אינן מעוניינות לרכוש את המערכות מהן, למרות העלות האטרקטיבית, ולפיכך מעדיפות להמתין עם המהלך עד כניסתה לשימוש של נוסחת המנועים החדשה, ב-2013.

הצעתה של Flybrid, כך עושה הרושם, עשויה לכבוש גם את מעוז ההתנגדות האחרון כאמור. Flybrid עבדה בשיתוף עם קבוצת הונדה בעבר על מערכת KERS, לפני שזו פרשה, והיא מספקת מערכות דומות ליצרניות רכב שונות, בהן גם יגואר. אם תתבקש לעשות כן, יש בידיה את היכולת לספק מערכות לכל קבוצות הסדרה.

מייק גאסקויין, המנהל הטכני של קבוצת לוטוס, המתנגדת בשלב זה להחזרת המערכות לשימוש אמר: "באופן טבעי, יישום השימוש במערכת קשה עבורנו. אנחנו חושבים שהטכנולוגיה מאוד רלוונטית, ושהיא תייצג מסר חיובי מבחינת הספורט, אבל אנחנו גם חושבים שיהיה זה הגיוני הרבה יותר להציגה עם המנועים החדשים, ב-2013. עם זאת, אם תהיה הצעה בקשר עם העונה הבאה, נבחן אותה – אבל היא תהיה חייבת להיות הגיונית מבחינה מסחרית."