אלונסו: המאבק על האליפות מתחיל בספרד

פרננדו אלונסו, אלוף העולם פעמיים ונהג פרארי, מאמין כי המאבק 'האמיתי' על האליפות יחל עם פתיחת העונה האירופית. אלונסו גם בטוח ביכולתה של פרארי להשתתף במאבק בהצלחה.

אלונסו התחיל את העונה בצורה הטובה ביותר האפשרית, עם נצחון בבחריין. שלושת המרוצים הבאים היו קשים עבורו, ובתום ארבעה מרוצים הוא מצא עצמו במקום השלישי בטבלת אליפות הנהגים.

"המרוצים הראשונים עשויים להיות קצת בלתי-שגרתיים, עם תנאי מזג אוויר שמשתנים כל הזמן", אמר אלונסו באירוע שקיימה Santander היום במדריד. "כעת, באירופה, יגיע רגע האמת בו נראה מי מהקבוצות תשתתף במאבק על האליפות, ומי מהן יכולה לפתח את המכונית מהר יותר מהיריבות."

"תמיד יש תסכול בימי ראשון שבהם אתה לא מצליח לצבור את כל הנקודות שהיית יכול לצבור. אבל בראייה כללית יותר, אחרי שבוע בבית, ארבעת המרוצים האלה היו חיוביים מאוד. להיות שלישי באליפות, מרחק נקודות ספורות מהמוביל – אני מאמין שזה מצב טוב מאוד. עם הפוטנציאל שיש לנו, עם הקבוצה המצוינת שלי, זוהי רק ההתחלה ויש לי סיכוי אמיתי להילחם על אליפות העולם – משהו שלא יכולתי אפילו לחשוב עליו בשנה שעברה אחרי ארבעה מרוצים."

אלונסו, שבילה שנתיים קשות למדי ברנו, לפני שהצטרף לפרארי בעונה הנוכחית, אמר עוד כי הוא נהנה לחזור להילחם בחוד.

"אני שוב נהנה. החיידק הזה של ניצחון במרוץ או של ניצחון אפשרי באליפות היכה בי שוב. זה הדבר החיובי ביותר בקשר עם תחילת העונה. אי אפשר לשכוח שבשלבי הסיום של העונה הקודמת פרארי הייתה רחוקה מאוד מהמובילות. היו הרבה דברים שהיינו צריכים לאשר, והרבה משאלות שהיו צריכות להיענות – והן נענו."

אלונסו התייחס גם לאמינות המכונית של פרארי: "המכונית בסדר גמור. לא הצלחנו לצבור את כל הנקודות שרצינו מסיבות כאלה ואחרות, אבל אני חושב ששוב תהיה לנו מכונית טובה בברצלונה. אני לא מודאג. בקשר למנועים, מצאנו מה היו הבעיות. אני יודע שהיו דיווחים על בעיות בשסתומים ועל המערכת הפנאומטית של המנוע, אבל כפי שבדרך כלל קורה, אלה דיווחים שגויים. אנחנו שקטים משום שמצאנו את הבעיות וננסה להמשיך את העונה עם מנוע שהוא אמין במאה אחוז."

אלונסו השיג הסכם חדש עם Santander, שמעבר להיותה נותנת חסות של פרארי, היא גם נותנת חסות אישית שלו. במסיבת עיתונאים שנערכה כאמור היום במדריד, חשפו הצדדים כי אלונסו יהנה מעתה, ולמשך שנה, גם מחסותה של חטיבת הביטוח של התאגיד, בנוסף לחסות של חטיבת הבנקאות.

במסגרת ההסכם ניתנה לאלונסו פוליסת ביטוח חיים ותאונות, עם כיסוי מיוחד על אגודליו, בשווי עשר מיליון אירו.

"האגודלים של אלונסו הם סמל, שכן מלבד היותם חיוניים לנהיגת מכונית פורמולה אחת, הם מסמלים גם ניצחון ושליטה", כתבה Santander בהודעה רשמית.