עבודה קשה הביאה למקלארן הצלחה

לואיס המילטון וג'נסון באטון, נהגי מקלארן, מאמינים כי קבוצתם יצאה מארבעת המרוצים הראשונים של העונה כשידה על העליונה, הודות לעבודה קשה ומאמצים כבירים שהושקעו מאחורי הקלעים בתחילת העונה.

מקלארן מוליכה כעת את טבלת היצרנים, וג'נסון באטון עומד בראש טבלת הנהגים. הישגים אלה הותירו את פרארי ורד-בול לתהות מדוע לא הצליחו למקסם את יכולותיהן עד כה.

"שלא תטעו, הכל תוצאה של עבודה קשה", כתב באטון באתרו הרשמי. "הגענו עד הלום משום שכל אחד ואחת בקבוצה עבדו לשם כך בכל יום. נכנסתי למכונית בפעם הראשונה בחודש פברואר, וזה לא נפסק מאז, אם במבחנים, במרוצים, על המסלול ומחוצה לו. כולנו עבדנו כמו משוגעים כדי להיות מלפנים ? ומקומנו בראש שתי טבלאות האליפות מגיע לנו."

"לא הכל מושלם, אבל העובדה כי הודינו בכך והתקדמנו ולמדנו מזה, הפכה את זה לניסיון בעל ערך. אנחנו לא נחים על זרי הדפנה. יכול להיות שיהיו לנו קצת קשיים להביא את האנשים והציוד בחזרה הביתה לפני ברצלונה, אבל זה לא יפסיק את המאמצים שאנו עושים כדי להיות תחרותיים אפילו יותר עם פתיחת העונה האירופית."

"אני יודע כמה קשה עבדנו כדי להשיג תוצאה כזו", הוסיף המילטון באתרו-שלו. "אני זוכר שבעונה הקודמת אמרתי שהניצחונות שהשגנו היו מתוקים יותר לאור העובדה שנאלצנו לעבוד קשה כל-כך עבורם ? ואותו הדבר תקף גם לגבי ה-'1-2' בסין: זה משהו שבנינו, אפשר לומר אפילו מאז תחילת העונה הקודמת."

"הקבוצה עובדת בשיא כוחה. כולם, עד אחרון העובדים, עובדים בצורה הטובה ביותר אי-פעם כדי להשיג תוצאות כאלה, וזה מתחיל להשתלם עבורנו. האווירה בקבוצה היא פנטסטית, אנחנו קבוצה חזקה עכשיו ואנחנו יודעים מה נדרש מאיתנו כדי לנצח מרוצים נוספים. אנחנו רעבים לזה. המרוץ בסין היה טוב, אבל אנחנו רוצים עוד תוצאות כאלה, הן גורמות לנו להרגיש טוב."

המילטון המשיך לשבח את תפקודו של באטון בקבוצה: "ג'נסון נהג מצוין, ואנחנו יכולים ללמוד האחד מהשני. זה מה שעזר לנו לפתח את המכונית ולהופכה לאחת המובילות. אנחנו חולקים ניסיון רב, אבל גם מוכנים ללמוד ? ואני עדיין חושב שהמכונית שלנו יכולה להיות טובה אפילו יותר. יש לנו הרבה פיתוחים חדשים בקנה; יש לנו לא-מעט שינויים עבור ברצלונה, ואני חושב שנהיה תחרותיים. אנחנו צריכים להמשיך ולהתרכז בקצב שלנו בדרוג: השתפרנו בתחום זה בסין, אבל יש עוד על מה לעבוד. נגיע לשם."

"יותר מכל, אני יודע שאני יכול לנצח מרוצים עם המכונית הזאת. היא מרגישה 'שתולה' יותר מכל מכונית פורמולה אחת שנהגתי בעבר, ואני בטוח שהניצחונות יגיעו", סיכם המילטון.