המילטון מבטיח להתחרות 'בדרך הקלה'

נהג מקלארן ואלוף העולם לשעבר, לואיס המילטון, הודה כי ייתכן שהגיע הזמן למתן את גישתו למרוצים, לאחר שמתקפה מרשימה נוספת מאחורי הגריד אל קדמתו בסין השאירה אותו עם תוצאה טובה פחות מזו של בן-קבוצתו, ג'נסון באטון.

המילטון השלים בארבעת המרוצים הראשונים של העונה לא-פחות משלושים ושתיים (!) עקיפות תחרותיות, לעומת שבע בלבד של באטון, אבל זה האחרון הוא המוביל את טבלת הנהגים.

"אני עובד קשה ולא משיג נצחונות, בעוד שלג'נסון יש כבר שניים ? וזה נהדר עבורו", התוודה המילטון. "אני הלכתי בדרך הקשה ? והוא בדרך הקלה. היו לי מרוצים מצוינים, אבל הוא החליט החלטות נכונות והיה לו קל יותר. לי היה קשה והשגתי תוצאות טובות, אבל אני מקווה שבקרוב אלך בדרך הקלה. לשנינו יש הזדמנות מצוינת להשיג את התואר."

הצלחתו של באטון במקלארן סיפקה הפתעה למבקריו, אך המילטון ביקש להבהיר כי עם בואו לקבוצה ציפה ממנו לספק לו תחרות טובה.

"הדבר החיובי הוא שאני והוא תמיד רוצים לנצח זה את זה, אבל ג'נסון חכם מאוד ואין לו סגנון אגרסיבי מדי, וגם לי לא. אף אחד מאיתנו לא רוצה להתרסק ולהרוס את הסיכויים שלנו לנצח. אני שמח מאוד בשבילו. הוא עשה עבודה טובה יותר ואני בטוח שכאשר היוצרות יתהפכו הוא ישמח בשבילי."

"ג'נסון מביא תוצאות. זה מרשים מאוד, אבל אני תמיד חשבתי שהוא יכול. אני לא מופתע שהוא התאקלם כל-כך מהר. היו הרבה דיבורים על ההצטרפות שלו לקבוצה ועל כך שיעדיפו אותי. אבל הקבוצה תומכת בשני הנהגים ורוצה ששנינו ננצח. הם עשו הכול כדי שירגיש בנוח וימצה את המהירות שלו. הם עשו אותו דבר עבורי בעונת 2007."

המילטון הוסיף עוד כי הוא מצפה לתחילת העונה האירופית ולהשגת הניצחון הראשון שלו בעונה זו: "חשוב מאוד שאשיג נצחונות. לו (לבאטון, ד.פ) יש כבר שניים, אבל אני מפגר אחריו רק ב-11 נקודות. צברתי כמות יפה של נקודות בהתחשב בנסיבות."

"ספרד? המכונית צריכה להיות טובה שם. אני מקווה שנצעד צעד קדימה בביצועים לפחות כמו הקבוצות האחרות. התפקיד שלי הוא לדחוף את הבחורים בשבועיים הקרובים כדי להבטיח שנשיג את כל המטרות."