פרארי מתעקשים: היחסים בין אלונסו ומאסה טובים

נהגי פרארי, פליפה מאסה ופרננדו אלונסו, מתעקשים כי גם לאחר התקרית שבה היו מעורבים במהלך המרוץ בסין, נותרו היחסים ביניהם טובים כשהיו.

בהקפה העשרים של המרוץ עשו דרכם אלונסו ומאסה אל רחבת הטיפולים. הספרדי נדחף אל הקו הפנימי בפנייה האחרונה המובילה אל ישורת המוסכים, תוך שהוא מאלץ את מאסה לרדת אל הדשא, ועוקף אותו. המהלך אפשר לאלונסו להגיע ראשון אל רחבת הטיפולים, בעוד שעל מאסה, מלבד איבוד המקום, נגזר גם להמתין לסיום עבודתם של המכונאים על מכוניתו של אלונסו.

"יצאתי מן ההיירפין בצורה לא-טובה, והוא (אלונסו, ד.פ) הצליח להתיישר לצדי", הסביר מאסה. "לא ידעתי שהוא צריך להיכנס למוסך גם כן, וכאשר כבר ראיתי אותו בקו הפנימי לא רציתי להסתכן בתאונה. אבל הכול התחיל בעצם בהיירפין."

בעקבות התקרית שטף גל של דיווחים את כלי התקשורת, לפיהם היחסים בין שני הנהגים נתערערו בצורה משמעותית. ואולם, בפרארי מכחישים.

"כפי שקורה לעיתים קרובות", כתב מאסה באתר הרשמי של פרארי, "תמיד יהיה מי שירצה ליצור בלבול. המצב ביני ובין פרננדו נותר כשהיה, ומהלך עקיפה אחד לבטח לא ישנה אותו. הסברתי כבר לאחר המרוץ מה קרה, ואני חושב שמיותר לחזור על ההסבר הזה. תמיד יש מישהו שלא רוצה להבין."

"האם דיברתי עם פרננדו?", שאל מאסה – וענה: "בטח, בדיוק כפי שאנו מדברים זה עם זה בכל יום שאנחנו במסלול. שנינו יודעים טוב מאוד מה רוצים מאיתנו בפרארי, ומה עלינו לעשות על המסלול."

גם אלונסו הגיב בביטול על הדיווחים לפיהם היחסים בין השניים נתערערו: "אני מופתע ממה שסיפרו לי. אמרתי כבר בשנגחאי: הפרשה הזו יצרה מהומה משום שהנפשות הפועלות הם נהגים של אותה קבוצה. אם המכונית השנייה הייתה אפורה או ירוקה, היינו כולנו חוגגים את המהלך הזה, אבל במקום זה אנחנו מבזבזים זמן על ויכוחים, כשאין בעצם מה לומר".

סטפאנו דומניקאלי, מנהל הקבוצה, אמר כי לדעתו המהלך לא היה גבולי: "כאשר אתה מתחרה כל המהלכים עשויים להיראות כאלה ? אין ויכוח. אבל אני חייב להגיד שפרננדו הוא נהג תחרותי, ואני חייב להגיד גם שפליפה התנהל בצורה טובה מאוד. זה לא קל, ואני יכול להבין מה הוא בטח מרגיש, אבל הפרשה הזו לא שינתה את הפילוסופיה שלנו, ועבורי זהו הדבר החשוב ביותר."

גם לוקה די מונטזמולו, נשיא פרארי, נדרש לתקרית והגיב עליה באתר הרשמי של הקבוצה: "אין ויכוח בין אלונסו ומאסה. הם יודעים טוב מאוד מה עליהם לעשות, והם ימשיכו לעשות זאת משום שהם יודעים שהם מתחרים עבור פרארי ולא עבור עצמם."