יאמאמוטו מונה לנהג מבחן ב-HRT

סאקון יאמאמוטו, נהג סופר-אגורי וספייקר לשעבר, מונה לנהג המבחן של קבוצת HRT. כפי הנראה, העסקה שעליה חתם יאמאמוטו דומה לזו שעליה חתום פול די רסאה בפורס-אינדיה, ומבטיחה לו נהיגה בפועל במקצי האימון של יום שישי.

"פנטסטי מבחינתי להיות חלק מקבוצה חדשה", הצהיר יאמאמוטו עם היוודע דבר המינוי, "ואני מקווה שאוכל לספק מידע שימושי לנהגי המרוץ בימי שישי, כאשר יהיה ניתן לעשות כן. התרשמי מהמחוייבות של כולם בקבוצה, ואני חש תחושה דומה".

קולין קולס, מנהל הקבוצה ומי שניהל את ספייקר בזמן שיאמאמוטו נהג שם, אמר כי הוא מאמין שנוכחותו של היפני תעזור לקבוצה להתקדם ותחזק אותה, בפתחה של העונה האירופית.

סאקון יאמאמוטו בן ה-27 השתתף ב-14 מרוצי גרנד-פרי במהלך השנים 2006 ו-2007. הוא הצטרף לקבוצת סופר-אגורי במהלך עונת 2006 כנהג מבחן ובהמשך החליף את נהג המרוץ של הקבוצה, פרנק מונטאני. ביצועיו הלכו והשתפרו במהלך הזמן, אבל בתום העונה הפסיד את המושב לאנתוני דיווידסון הבריטי וחזר לשמש כנהג מבחן. במהלך עונת 2007 גוייס לשורות ספייקר כדי להחליף את כריסטיאן אלברס. בעונת 2008 מונה יאמאמוטו לנהג מבחן בקבוצת רנו, אבל לא זכה לנהוג במכונית, למעט בתצוגות ראווה. בהמשך העונה חזר לנהוג בסדרת GP2.