הנהגים מבקשים: עונש על זגזוגים

המחאה מצד הנהגים על המהלך שביצע לואיס המילטון כדי לנער מעליו את הרנו המאיימת של ויטאלי פטרוב, מתגברת. רוברט קוביצה ורובנס באריקלו כבר הספיקו להצהיר עם הגיעם לסין כי לדעתם המהלך מתאים אולי לסדרות נחותות, אך בשום אופן אסור שיתקבל בשיוויון נפש בפורמולה 1.

היום נודע כי בפגישתם הקבועה של הנהגים עם וויטינג, הועלתה הדרישה להעניש את מי שינהג כפי שנהג המילטון בנהיגה דרך ישורת המוסכים. יארנו טרולי אמר לעיתונאים בתום הפגישה כי מקרה המילטון ישמש לטובת הבהרת התקנות, וכי אין לראות בו יותר מכך.

"כתוב בתקנות שאסור לבצע יותר משינוי כיוון אחד", הסביר טרולי, "אבל הוא (המילטון, ד.פ) קיבל רק דגל אזהרה שחור-לבן. רוב הנהגים חושבים שאסור לעשות דבר כזה, ולא משנה אם מדובר בלואיס או במישהו אחר. אם בכל זאת יעשה כדבר הזה, צ'ארלי (וויטינג, ד.פ) לא צריך להזהיר, אלא להעניש, כדי שכולנו נדע שזה אסור. אנחנו לא רוצים כרטיס צהוב, אנחנו מעדיפים כרטיס אדום. אני חושב שצ'ארלי הבין את המסר והוא מרוצה. זו בסך הכל הבהרה של התקנות".

מרטין וויטמארש, מנהל קבוצת מקלארן, יצא להגנתו של המילטון ואמר כי לא נהג באופן מסוכן.

"השופטים בחנו את המקרה והחליטו לא להעניש את לואיס. הוא לא ניסה למנוע עקיפה, הוא חיפש לבטל את המשיכה. לואיס נוהג ומתחרה בתשוקה, אבל הוא תמיד שומר על הבטיחות".