לולה ופרודרייב לא ישתתפו במכרז לבחירת הקבוצה ה-13

לולה ופרודרייב, שתי קבוצות המרוצים המפורסמות שניסו את כוחן במכרז הקודם, לקראת עונת 2010, הודיעו כי לא תשתתפנה במכרז החדש, לבחירת הקבוצה ה-13.

דיוויד ריצ'ארדס, מנהל פרודרייב, אמר היום, המועד האחרון להגשת הבקשות בהתאם לתנאים שפרסם FIA, כי קבוצתו תעדיף להתרכז באליפות העולם לראלי.

"אנחנו מעדיפים להתמקד כעת בחזרה לאליפות העולם בראלי ב-2011, מה שדורש מאיתנו גם כך השקעת משאבים בלתי-מבוטלים בתכנון ופיתוח מכונית חדשה לגמרי. האתגר שבבניית קבוצת פורמולה 1 מאפס, השגת המימון הנדרש ופיתוח המכונית, הוא אתגר עצום שאסור להמעיט בערכו. כצפוי, אנו עדים לקשיים הטכניים והפיננסיים שהקבוצות החדשות נאלצו להתמודד עימם רק כדי להגיע אל הגריד, שלא לדבר על הגעה לרמה תחרותית, ובעוד שאני מעריץ את המאמצים שהן השקיעו, אני לא חושב שזו האסטרטגיה הנכונה עבור פרודרייב או אסטון-מרטין".

"הייתה לנו הצלחה גדולה בעבר בפורמולה 1, ואנחנו מכבדים את הערך המוסף שהצלחה כזו טומנת בחובה ונפקח עין על ההתפתחויות בסדרה. עם זאת, תמיד הקפדתי להבהיר שהתזמון הנכון עבור פרודרייב ייקבע על פי שני קריטריונים: תחרותיות וכדאיות עסקית. נכון להיום, אם היינו מאמצים את האסטרטגיה של הקמת קבוצה חדשה, אני לא חושב ששני הקריטריונים האלה היו מתקיימים".

גם בלולה החליטו שלא להשתתף במכרז הנוכחי, ונימקו את ההחלטה בכך שלדעתם לא נותר מספיק זמן על מנת להתכונן לעונה הבאה.

"ההזדמנות ב-2010, תחת מגבלת התקציב והביצועים הייתה מושלמת עבור לולה", הסביר מרטין ביריין, בעלי הקבוצה. "יש לנו מתקנים העומדים בסטנדרט של פורמולה 1 במטה הקבוצה בהונטיגדון. לצערי, את הפרויקט של 2010, שהספקנו לפתח במידה משמעותית, היה צריך להקפיא ביוני 2009. הדרישה להגיש את הבקשות, כפי שהוכרזה לאחרונה, לא משאירה מספיק זמן כדי להתכונן עבור מה שצפוי להיות פרויקט שונה למדי".