סימונדס יורשה לשמש כיועץ לאלתר

פאט סימונדס, המנהל הטכני של רנו, לשעבר, שהיה מעורב בפרשת ההתרסקות המכוונת של נלסון פיקה בגרנד-פרי סינגפור בשנת 2008, יורשה לשמש כיועץ בסדרה כבר כעת, ללא דיחוי, לאור הסכם הפשרה שהשיגו הוא ובריאטורה עם FIA.

בהתאם להסכם הפשרה כאמור נקבע כי בריאטורה וסימונדס יורשו לחזור ולהיות מעורבים באופן ישיר בסדרה בתום עונת 2012 ובספורט מוטורי בכלל בתום עונת 2011. משמעות הדבר, אם כן, לפחות על פי דעתו של סימונדס, היא שהוא יכול לשמש בתפקידים שאינם כרוכים במעורבות ישירה בפעילות הקבוצות, למשל כיועץ.

"ההסכם לא מונע מסימונדס לשמש כיועץ באחת מן הקבוצות במהלך התקופה שעד תום השהייתו, והוא ימשיך לתרום לספורט באופן זה, כמו גם בדרכים אחרות", נכתב בהודעה שפורסמה בשמו של סימונדס.

למרות מעורבותו של סימונדס באירועי סינגפור 2008 החמורים, שבה הודה, נחשב המהנדס בן ה-57 לאחד מבעלי המקצוע המוכשרים והמוערכים ביותר בסדרה, וסביר להניח כי תהיינה קבוצות שיבקשו לצרפו לשורותיהן.

בהתאם לדברים האמורים לעיל ביחס לסימונדס, ניתן לשער כי פלאביו בריאטורה עשוי להמשיך ולשמש כסוכנם של הייקי קובליינן ומארק וובר גם במהלך התקופה שעד תום ההשעייה המוסכמת בין הצדדים.