המאבק בזנב האריות מתחמם

המאבק מאחורי הקבוצות שהיו פעם לקוורטט הבלתי-מעורער מתחמם, ועושה רושם כי מרצדס עומדת לקחת בו חלק, יחד עם רנו ופורס-אינדיה.

המנהל הטכני של רנו, ג'יימס אליסון, שיגר השבוע הצהרות לוחמניות למדי לכיוונם של חצי הכסף, לפיהן קבוצתו שלו עומדת להדיח אותה ממקומה.

"כרגע הם מקדימים אותנו רק בביצועי הדרוג, ונדמה כי ביחס לקצב במרוצים אנו מחזיקים ביתרון. יהיו לנו עוד עדכונים בסין, בכלל זה רצפה חדשה וכנף קדמית אלטרנטיבית. יכול להיות שזה לא יהיה מספיק כדי לעבור את מרצדס בדרוג, אבל אם נוכל לעבור אותם בזינוק, אני בטוח שיש לנו היכולת להישאר לפניהם".

"אמרנו בגלוי כי אנו מתכוונים לפתח את המכונית שלנו באגרסיביות במהלך העונה הנוכחית. המשמעות היא שנצטרך לחשוב על רעיונות אפקטיביים ולהביא אותם אל המסלול מהר ככל האפשר. קצב הפיתוח האירודינמי שלנו הוא הגבוה ביותר מאז ומעולם; הוא לכל הפחות כפול מזה של השנה הקודמת. גם במפעל הסירו את הכפפות כדי להוציא אל הפועל את הרעיונות השונים בתוך מחצית הזמן שנדרשה לשם כך בעונה הקודמת".

ובינתיים, השכנה מהודו שחררה הצהרות דומות לכיוונה של רנו, לפיהן היא מכוונת להשגת ביצועים טובים משלה, או לכל הפחות שווים. ויג'אי מאליה, בעלי הקבוצה, הביע שביעות רצון נוכח הפתיחה הטובה ביותר של הקבוצה מאז היווסדה והביע בטחון ביחס ליכולתה לשמור על הקצב עם היריבה מצרפת.

"רנו נראים חזקים מאוד כעת, אבל ישנם עוד מרוצים רבים לפנינו, ויש לנו כיוון ברור שבו אנו רוצים להתקדם ושיעזור לנו לשמור על הקצב איתם, או אפילו לעבור אותם".