דוראנגו תשתתף במכרז לבחירת הקבוצה ה-13

קבוצת המרוצים דוראנגו, שהשתתפה בעבר בסדרת GP2, הודיעה כי תשתתף במכרז לבחירת הקבוצה ה-13 שפרסם FIA.

בעקבות כשלונה של US F1 לעמוד בלוח הזמנים שנקבע לקראת פתיחת העונה הנוכחית, החליט FIA לקיים מכרז חדש לבחירת קבוצה אחרת במקומה. קבוצות המעוניינות להשתתף במכרז נדרשות להגיש בקשה מתאימה עד ליום חמישי, 15 באפריל, כאשר התוצאות צפויות להיוודע בחודש יולי השנה.

דוראנגו הוקמה בשנת 1980 על ידי איבון פאנטון ואנריקו מאגרו, ובסיסה באיטליה. בתחילת דרכה השתתפה בסדרת פורמולה 3 האיטלקית, ולאחר מכן גם בפורמולה 3000 הבינלאומית, בפורמולה 2 הבריטית ובסדרת EGTS (מרוצי סיבולת של מכוניות GT). הקבוצה אף ניסתה כוחה במרוץ 24 השעות של לה-מאן פעמיים, ב-1991 וב-2003. בעונת 2005 השתתפה בסדרת GP2 ועשתה כן עד תום עונת 2009, או אז נאלצה לפרוש בשל קשיים פיננסיים. בזמן זה הצליחה לרשום על שמה שלושה נצחונות בלבד.

איבון פינטון, מנהל הקבוצה, הסביר כי הצליח למצוא משקיעים חדשים, המעוניינים יותר בקבוצת פורמולה 1 מאשר בקבוצות מרוצים המתחרות בסדרות נחותות.

"אחרי שקרו כל הדברים הרעים בעונה האחרונה, ניסינו את כוחנו במציאת שותפים חדשים לפעילותנו. לא לקח לנו הרבה זמן להבין שהשותפים הפוטנציאלים מגלים עניין בסדרת פורמולה 1 בלבד. לכן החלטנו לדחוף לכיוון זה, ואני יכול לומר כעת שאנו נהנים מתמיכתן של שתי קבוצות בינלאומיות גדולות".

"אחרי שנים רבות של תמיכה בנהגים צעירים וקידומם, הגיע הזמן לדחוף את דוראנגו כקבוצה בפסגת הספורט המוטורי".