אלגרוסארי מודה למאסטר-שומאכר

חיימה אלגרסוארי נהג את המרוץ הטוב ביותר שלו עד כה והשיג נקודות ראשונות בסדרה בסוף השבוע האחרון במלזיה. ההופעה המצוינת של הספרדי הצעיר באה שבוע בלבד לאחר שהודה כי המאבק הממושך שניהל אל מול שומאכר בגרנד-פרי האוסטרלי לימד אותו רבות.

"שומאכר אמנם לקח ממני נקודה", הסביר אלגרסוארי בתום המרוץ ההוא, "אבל מבלי לשים לב הוא נתן לי הרבה יותר. הוא לימד אותי להבין טוב יותר את הצמיגים. אם הייתי שומר עליהם הייתי יכול לבצע עצירה אחת בלבד ולקחת נקודות… הוא התנהג באופן סופר-מקצועי. הוא לחץ אותי מאוד, אבל לא עשה שום דבר שהיה עלול להיגמר רע".

גם בתום הגרנד-פרי המלזי לא שכח אלגרסוארי להכיר תודה למולטי-אלוף הגרמני.

"מייקל הראה לי כיצד לנהוג מכונית פורמולה 1 על המגבלות, לצד נהגים אחרים. זה היה חשוב מאוד עבורי. המאבק עימו בסיום הגרנד-פרי האוסטרלי הראה לי את הדרך, למשל איך להיות מספיק אגרסיבי".

לדעתו של אלגרסוארי, אותה אגרסיביות שיחקה תפקיד חשוב במאבק עם הולקנברג בפרט: "ברגע ההוא חשבתי אך ורק על הנקודות. הייתה לי אותה התחושה שחוויתי כשאני ומייקל נגענו זה בזה".

גם במרצדס מלאים בהערכה כלפי הגרמני הותיק. ניק פריי סיפר על הגרנד-פרי המלזי של שומאכר עצמו: "הפידבק שהוא מעביר הוא חסר-תקדים מבחינתי. לא ראיתי דבר כזה מעולם… כשאתה חובש את האזניות אתה שומע ממנו דברים מדהימים. בדרוג הוא נהג סביב המסלול ממש תוך כדי מתן פרשנות. אפילו FIA, שמאזינים לשידורים, התרשמו מאוד מיכולתו לעשות זאת".