מקלארן אחרי הנצחון: אווירה מעורבת

ג'נסון באטון, אלוף העולם המכהן ומנצח גרנד-פרי אוסטרליה, חש כי קבוצתו מניחה כעת את הבסיס לקראת המאבק על תארי האליפות. לדעתו, העובדה כי הוא ובן-קבוצתו, לואיס המילטון, הצליחו לצבור מספר רב של נקודות, למרות שמכוניתם אינה המהירה ביותר, היא מעודדת.

"לסבסטיאן פטל יש את המכונית המהירה ביותר, אבל לא יצא לו מזה שום דבר ואין לו נקודות", הסביר באטון. "אנחנו אוספים נקודות במכונית נחותה, בתקווה שבשלב מסוים נהיה מהירים כמוהם או אף יותר מהם. אנחנו אחרי שני מרוצים בלבד, ואני שמח מאוד ביחס לאופן שבו השתפרנו".

ואולם, לצד שמחת הנצחון של באטון, נאלצה מקלארן להתמודד עם חוסר שביעות הרצון הפומבי שהביע המילטון מתוצאות המרוץ שלו. בשלבי הסיום של המרוץ, בזמן שהיה עסוק במרדף אחר אלונסו, כאשר הרד-בול של מארק וובר נושפת בעורפו וכוחם של צמיגיו אוזל במהירות, התפנה המילטון כדי להגיד לקבוצתו ברדיו מה הוא חושב על ההחלטה להכניסו לעצירה שנייה. גם לאחר המרוץ, המשיך להביע מורת רוח במספר ראיונות בקשר לאסטרטגיה שבחרה קבוצתו עבורו.

רק ביום המחרת נתרצה המילטון ובאתרו הרשמי פורסמה הודעה לפי הוא מבין את הסיבות שהביאו להחלטת הקבוצה להכניסו לעצירה שנייה. המילטון אף דאג להבהיר כי העובדה שהנצחון הראשון של מקלארן בעונה הנוכחית נרשם על שמו של באטון לא השפיעה עליו לרעה.

"מיד כשג'נסון סיים את מסיבת העיתונאים הלכתי לראות אותו וחיבקתי אותו חיבוק גדול. אי אפשר לקחת ממנו את הנהיגה באוסטרליה, היא הייתה מושלמת, והנצחון הגיע לו. כולם אוהבים לנצח, אבל אם זה לא יכול להיות אני, אז אני רוצה שיהיה זה בן-קבוצתי".