המתיחות בין שומאכר ואלונסו מתחדשת

מייקל שומאכר זיהה את פרננדו אלונסו כאחד האיומים העיקריים על שליטתו הבלעדית בסדרה עוד בשנת 2002, כאשר זה הראשון היה נהג המבחן של קבוצת רנו. בעונת 2005 מצא עצמו המולטי-אלוף הגרמני בחבילה נחותה לעומת זו של אלונסו, שהשיג אותה שנה את תואר האליפות, והעימות בין השניים לא התממש, אך כבר בעונה שלאחר מכן הוא הגיע לשיא: שומאכר, שהיה נתון ללחץ אדיר, ביים במהלך מקצה הדרוג במונקו איבוד שליטה על המכונית ועצר אותה בשלומיאליות לרוחב המסלול, הצר גם כך. מהלך זה מנע מאלונסו להשלים את הקפת הדרוג שלו כהלכה ומנע ממנו פול ריאלי.

ישנם כאלה הטוענים כי לאחר הדרוג איים אלונסו בפני הגורמים הרלוונטיים כי אם שומאכר לא ייענש, הוא ישכב לפני מכוניתו של הגרמני בזינוק למרוץ, כסמל לאופן שבו הוא נוהג לרמוס נהגים אחרים. האיום לא יצא אל הפועל, אחרי שהשופטים קבעו כי שומאכר יתחיל את המרוץ מאחורי הגריד.

שלוש שנים של פירוד הנמיכו את גובה הלהבות, ועם ההודעה על חזרתו של שומאכר לנהיגה תחרותית הצהיר אלונסו כי יקבל את יריבו מן העבר בברכה: "אליפות עולם שהושגה כאשר אחד הנהגים הגדולים ביותר בכל הזמנים נמצא על המסלול תהיה יקרת ערך עוד יותר", קבע מן המקום שבו ישב קודם אותו מייקל שומאכר, במאראנלו.

ואולם, ביום חמישי שעבר, נצפה אלונסו נכנס ויוצא ממתקני הקבוצה בפארק אלברט כשהוא זועף. הסיבה: מייקל שומאכר ישב שם, במקום שאלונסו רואה עכשיו כמקומו שלו, ודיבר עם אנשי הקבוצה. מאוחר יותר, כאשר נפגשו השניים ליד המקרר (שומאכר נוהג לאכול אצל פרארי), התעלם אלונסו במופגן מנוכחותו של שומאכר.

העניינים המשיכו להתדרדר עוד למחרת, ביום שישי: אלונסו כעס מאוד על כך ששומאכר לא נענש כאשר השלים הקפה מדודה, מבלי להאט, וזאת למרות שהונף הדגל האדום, בשל התקרית שגרם קאמוי קוביאשי. ביום שבת היה זה תורו של שומאכר לכעוס: אלונסו והמילטון, כך טען, עיקבו אותו בדרוג. שומאכר החליט לבוא פנים אל מול פנים עם האלוף הספרדי בתום המקצה, ודרש לשמוע ממנו אם קבוצתו הודיע לו על מיקומו, אם לאו – ועשרות הצלמים הנציחו שוב תמונה מוכרת, הגם שבצבעים שונים.

ייתכן מאוד כי שומאכר ממשיך לראות באלונסו כאיום עיקרי, למרות נוכחותם של המילטון ופטל, המוכשרים מאוד, אך שלמים פחות. הוא בטח יודע כי עימות ישיר עם הספרדי עשוי לסייע לו בערעור שלוותו הנפשית, כמו גם בדרבון היצר התחרותי שלו-עצמו. אם יצליח להיפטר מן החלודה שניכרה עליו באוסטרליה ומרצדס יואילו לספק לו מכונית תחרותית יותר, עשוי המאבק בין השניים להתחדש במלוא אונו.