מקלארן רכשה חלק ניכר ממניותיה בחזרה ממרצדס

מרטין וויטמארש, מנהל קבוצת מקלארן, הצהיר אתמול בהשקת המכונית הסדרתית של החברה, MP4-12C, על רכישתן בחזרה של חלק ניכר מן המניות שהחזיקה מרצדס בקבוצה. לפני הרכישה בחזרה החזיקה מרצדס 40% מהון המניות וכעת נותרו בידה כ-11% בלבד.

בסוף השנה שעברה נתערערו היחסים בין הצדדים באופן פומבי, כאשר נודע כי מקלארן, לראשונה מזה זמן רב, מתעתדת להשיק מכונית-על סדרתית שתתחרה בפלח השוק שבו פועלת גם מרצדס. היו גם מי שטענו כי המקור להרעה ביחסים הוא סלידתם של הגרמנים ממעורבותה של הקבוצה בפרשיות מביכות שונות, בראשן פרשת הריגול, אשר במהלכה הורשעה מקלארן בשימוש אסור בידע של קבוצת פרארי. כך או כך, בחרה מרצדס לפנות לדרך עצמאית על ידי השתלטות על קבוצת ברון והפיכתה לקבוצת פורמולה 1 כל-גרמנית משלה.

לא ברור כיצד ישפיעו מהלכיה של מרצדס על אופי השותפות עם מקלארן, שבשלב זה אמורה להימשך עד תום שנת 2011 לפחות.

McLaren-MP4-12C
MP4-12C של מקלארן; תתחרה ב-458 של פרארי ו-SLS AMG של מרצדס

בשאר מניות הקבוצה מחזיקים מנהל הקבוצה לשעבר, רון דניס (15%), איש העסקים הסעודי-צרפתי ומנכ"ל חברת TAG, מנסור אוג'יה (15%), ו-Mumtalakat, חברת השקעות בחריינית (30%).

וויטמארש הודה עוד כי שוחח עם לוקה די-מונטזמולו, נשיא פרארי, על התחרות שעומדת להפתח בין מקלארן והארכי-יריבה האיטלקית בשוק מכוניות הספורט: "המסר שלי אליו היה שאנחנו רוצים להתחרות נגדם", סיפר וויטמארש. "שאלתי אותו באיזה כיוון הם מתכוונים ללכת והצעתי שנלך לשם יחד".