פורס-אינדיה בצרות?

לאחרונה דיווחנו על ההכנות שעורכת סטפאן ג'י.פי לקראת פתיחת עונת 2010, אף על פי שלא זכתה במקום באליפות, ומתוך אמונה ששתי קבוצות לפחות נמצאות בצרות. אחת מהן היא, ללא ספק, קאמפוס, המתקשה להשיג את המימון הדרוש. US F1 היא האפשרות השנייה הטובה ביותר, לאור הודאתה לאחרונה שנותני חסות לא עמדו בתנאי התשלום שסוכמו עימם, אבל כעת מתברר שגם ראשה של פורס-אינדיה מוחזק תחת מערפת.

ב-Daily Telegraph הבריטי התפרסמה כתבה לפיה הקבוצה קיבלה הודעה לפני פירוק ב-26 בינואר, לאחר שלא מסרה את דוחותיה הכספיים בזמן לרשויות בבריטניה. הקבוצה קיבלה ארכה לעשות כן עד ליום 25 בפברואר.

ויג'אי מאליה, בעלי הקבוצה, לא מתרגש מהאיום וטוען כי מקרים שכאלו אינם יוצאי-דופן בקרב חברות, וכי הקבוצה תוכל לעמוד באולטימטום. "אנו נוקטים בכל הצעדים הנחוצים כדי להבטיח שהגשת הדוחות תתבצע במועד או לפניו. לכן, השתתפותה של פורס-אינדיה באליפות פורמולה 1 אינה נמצאת בסכנה", מסר מאליה.

פורס-אינדיה צפויה להשיק את המכונית החדשה שלה, ה-VJM03, במקצה המבחן הבא, שיערך בחרז ב-10 בפברואר. המכונית עברה בדיקות ראשוניות ונהיגת מבחן קצרה בידי ויטאנטוניו ליוצי, בסילברסטון, ביום רביעי האחרון. ליוצי צפוי לבחון את המכונית גם בשני הימים הראשונים של המבחן בחרז ואת מקומו בשני הימים שלאחר מכן יתפוס אדריאן סוטיל.