די-רסטה אושר בפורס-אינדיה

קבוצת פורס-אינדיה אישרה אתמול את החתמתו של הסקוטי פול די-רסטה כנהג מבחן. די-רסטה, בן ה-23, בחן את מכונית הקבוצה בדצמבר האחרון והרשים. הוא יצטרף לויטאנטוניו ליוצי ואדריאן סוטיל, נהגי המרוץ של הקבוצה.

כפי שכבר חשף מרטין וויטמארש, מנהל קבוצת מקלארן, המקיימת שיתוף פעולה טכני עם הקבוצה ההודית, די-רסטה צפוי ליהנות מזמן נהיגה בימי שישי של סופי-שבוע של מרוצים. זאת בניגוד לנהגי מבחן אחרים ובהתאם לנוהג בעבר, לפני שהוטלו האיסורים החמורים על מבחנים.

ויג'אי מאליה, בעלי הקבוצה, התייחס למינוי ואמר כי הקבוצה "גאה לקבל לשורותיה נהג באיכות כזו, כשל די-רסטה, שכן הפוטנציאל שלו היה ברור במהלך המבחן והוא בעל גישה נכונה לקראת כדי להצליח בפורמולה 1. התכנית שבנינו עבורו תאפשר לו להכיר את המכונית, את הקבוצה ואת הסביבה שבה היא פועלת, ואת הלחצים המהווים חלק בלתי-נפרד מפורמולה 1. אנחנו מצפים מהקשר הזה שיניב פירות".

די-רסטה, שבעונות האחרונות נהג בסדרת DTM, התרגש מאוד. "אני מרוצה מן האפשרות להתחיל את הקריירה שלי בפורמולה 1 בקבוצת פורס-אינדיה, שהיא קבוצה בעלת פוטנציאל רב. אני רואה בצעד הזה התקדמות לקראת הגשמת החלום שלי לנהוג בפורמולה 1, אבל אני יודע שיש לי הרבה ללמוד עכשיו ביחס למכונית והמסלולים".

"אני חושב שהתכנית שבנו עבורי היא הדרך המושלמת להתכונן ליום שבו תהיה לי אפשרות לזכות במושב נהג מרוץ. אני מקווה שזו התחלה של קשר ארוך-טווח עם פורס אינדיה".