מרצדס השיקה את המכונית החדשה שלה; שומאכר חוזר לנהוג

קבוצת מרצדס חשפה היום בולנסיה את חץ הכסף הראשון שלה בעידן המודרני, בו יינהג לא אחר מאשר מייקל שומאכר.למרות שהצביעה של המכונית נחשפה כבר, באירוע שערכה הקבוצה במוזיאון היצרן בשטוטגארט, קשה שלא לשים לב שהפעם מדובר במכונית כל-חדשה, למעט הכנפיים.

מלפנים, בחרה הקבוצה באף מסוג V, בדומה לרד-בול של השנה שעברה, ואולם הפירוש של מרצדס קיצוני הרבה יותר, בכלל זה מבנה של "שדרית" (Keel) אחת, אליה מתחברות זרועות המתלה הקדמי התחתונות.

כונסי האוויר של המכונית שמרו על צורתם הבסיסית, אך הם נראים כעת גדולים יותר בנפחם, לעומת הברון. קצת יותר לאחור, בחרה הקבוצה בפתרון בלתי-שגרתי למבנה הריסוק העליון, או קשת ההתהפכות. במקום לעבות את כונס האוויר העליון ולעשותו קשיח מספיק על מנת לעמוד בדרישות FIA, בחרה הקבוצה לבנות תחת זאת מעין שדרית, אותה ניתן לראות בתוך הכונס עצמו, המחלקת אותו לשתי תעלות נפרדות. שני פתחים נוספים נמצאים מכל צד, מאחורי משענת הראש של הנהג, ומספקים, ככל הנראה, קירור נדרש לרכיבים אחרים המצויים בחלק האחורי של המכונית.

ובעוד שכונסי האוויר הצדדיים נעשו מגושמים יותר, ניכר כי אחורי המכונית, באזור הדיפיוזר והמתלה האחורי נעשה הדוק וצר יותר באופן יוצא-דופן, אפילו יותר מזה של המקלארן.

כנפי המכונית, כאמור, הן בבסיסן הכנפיים ששימשו בברון והן עתידות להתחלף בגרסא חדשה עד הגיע מועד המרוץ הראשון, בבחריין.

מייקל שומאכר וניקו רוזברג ינהגו במכונית בשלושת ימי המבחן הנערך כעת בולנסיה. לשומאכר זו חזרה רשמית מפרישה לנהיגה במכונית פורמולה 1 עדכנית.