רד-בול: נאתגר את פרארי ומקלארן בעונה הבאה

כריסטיאן הורנר, מנהל קבוצת רד-בול טוען כי הקבוצה למדה לקח מטעויות שביצעה בעונה הקודמת ומתרכזת בעיקר בנושא הביצועים, בדרך להוות אתגר ממשי לפרארי ומקלארן בעונה הבאה.

רד-בול הציגה יכולת משכנעת למדי בעונת 2009 והצליחה להישאר בתמונת המאבק על האליפות עד לשלבים המאוחרים של העונה, אך שילמה ביוקר על טעויות שביצעה, כמו גם על טעויות שביצעו נהגיה, ועל אמינות לקויה.

רבים חשים כי רד-בול פספסה הזדמנות הגדולה בעונה הקודמת, כששתי הקבוצות המובילות, מקלארן ופרארי, נתפסו עם המכנסיים למטה, אך הורנר טוען כי הלקחים שנלמדו ישרתו את הקבוצה נאמנה בעתיד: "אנחנו בונים על הלקחים האלה ואני חושב שבעונה הבאה נדחוף את מקלארן ופרארי חזק".

עם זאת, הורנר מכיר גם בגודלו של האתגר והודה: "שתיהן (פרארי ומקלארן, ד.פ) קבוצות נהדרות, ותהיה זו שגיאה לזלזל בחיבור שבין אלונסו ופרארי, כמו גם בזה שבין מקלארן ושני אלופי עולם, אבל אני חושב שהולכת להיות עונה מצוינת".

"המטרה שלנו היא להיות בתוך המאבק על האליפות ואנו בטוחים שנהיה תחרותיים בבחריין – בשקט".

הורנר התייחס גם להחלטת הקבוצה להיעדר ממקצה המבחן הראשון שיתקיים בתחילת החודש הבא, על מנת לאפשר לניואי זמן נוסף לעבוד על המכונית במנהרת הרוח ואמר: "המטרה שלנו כרגע היא ביצועים. הביצועים יכתיבו את הדרך לאליפות. באמת שהשקענו מחשבה ולמדנו את הלקחים מהעונה הקודמת. הפעם הראשונה שבה נראה סימן אמיתי ליכולתן של הקבוצות תהיה בבחריין, בדירוג שייערך בפעם הראשונה מזה זמן רב ללא משקל דלק, בכל אחד משלושת חלקיו, ונראה את הזמנים בסקטורים השונים".

הורנר טען גם כי הקבוצה מצפה להרוויח מהנסיון שצבר סבסטיאן פטל במהלכה של העונה הקודמת: "אני חושב שסבסטיאן התפתח יפה מאוד ב-2009, הוא גדל במהלך העונה. אין ספק שהוא בחור כשרוני מאוד והוא הופך לחבילה שלמה יותר עכשיו. כמובן, יש לו ציפיות גדולות לקראת העונה הבאה. הוא מתאמן קשה ואני בטוח שהוא ימשיך להשתפר".

ראוי לציין כי בולטים בהיעדרם בדבריו של הורנר שני דברים: התייחסות למקומו של מארק וובר בקבוצה וכן לתפקיד שעשויה קבוצת מרצדס למלא במאבק האליפות, לאחר החיבור המחודש עם מייקל שומאכר.