רוסי השלים המבחן בפרארי (וידאו) – עודכן

ולנטינו רוסי, אלוף MotoGP, השלים היום את המבחן שהעניקה לו פרארי כמתנה על הישגיו בברצלונה. רוסי שוב נאלץ לוותר על חלק מיום המבחן, לאחר שבמהלך שעות הבוקר כוסה המלול בערפל.

בניגוד ליום אתמול, פרארי לא שיחררה נתונים על ביצועיו של רוסי, אך ציינה כי השיפור בזמנים היה "בלתי-רגיל".

ייתכן מאוד כי פרארי תנצל את מבחנו של רוסי, כמו גם את המבחן שיערוך מאסה מחר, על מנת לבדוק שיפורים שביצעה במנוע לשם שיפור צריכת הדלק. במבחן בתנאי מסלול ניתן, כמובן, לבחון דברים שלא ניתן לבחון במפעל, על מתקני הניסוי, בראשם תגובת המכלולים לכוחות התאוצה. המנוע שבו עושה שימוש ה-F2008 הוא בבסיסו זהה לזה ששימש את הקבוצה ב-F60, וכן לזה שישמש את הקבוצה בדגם הבא (Type 056). עם זאת, יש לזכור כי מאפייני המכוניות, זו שנבחנה, לעומת החדשה, כמו גם הצמיגים שבהם נעשה שימוש במבחן לעומת הצמיגים הרשמיים, שונים לחלוטין.

תמונות מיום המבחן השני של רוסי נוספו לגלריה.

ולנטינו רוסי התראיין בסיום המבחן ונשמע מרוצה עוד יותר מיום אתמול לאחר שקבע זמן של 1:21:900. זמן זה איטי בכמעט שנייה וחצי מהזמן שקבע ג'נסון באטון בדירוג לגרנד-פרי הספרדי האחרון, אותו סיים בהשיגו את עמדת הפול, ובפחות מעשירית שנייה מהזמן שקבע קימי רייקונן כדי להשיג את עמדת הפול בגרנד-פרי הספרדי של 2008, באותה מכונית.

רוסי הודה כי בסיום המבחן ניתנה לו ההזדמנות להשיג זמן טוב, עם צמיגים חדשים ומשקל דלק נמוך. לזכותו של רוסי ניתן לזקוף את חוסר נסיונו ואת מזג האוויר, אך מנגד יש לזכור שהמכונית שבה נהג צוידה בצמיגי סליקס, שהם בעלי אחיזה גבוהה יותר ביחס לאלו שנעשה בהם שימוש ב-2008, וכן את העובדה שהמסלול הועמד לרשותו של רוסי לבדו.

כך או כך, מדובר בתוצאה מרשימה למדי. לוקה באלדיסרי טען כי רוסי השתפר מאוד במהלך שני ימי המבחן והגיב יפה לשינויים בכוונון המכונית. לפיכך, טען באלדיסרי, נראה כי יש עוד מקום לשיפור.

את תוצאתו של רוסי ניתן יהיה למדוד באופן מהימן יותר מחר, כשפליפה מאסה ינהג במכונית במקומו.