אלונסו טועם טעם פרארי

פרננדו אלונסו, אלוף העולם פעמיים והרכש החדש של פרארי, זכה לטעום טעמה של מכונית פורמולה 1 של הקבוצה בפעם הראשונה, כשנהג ב-F60, מכונית הקבוצה בעונה שעברה, במסלול פול-ריקארד שבצרפת, לצורך צילומי סרטון פרסומת.

התמונות מיום הצילומים, ששוחררו היום לפרסום, נבחנו מכל פינה אפשרית, בעיקר על ידי התקשורת הספרדית, שכן המכונית עוטה, ככל הנראה, את צבעיה החדשים, אלו שישמשו את הקבוצה בעונה הבאה.

Marca הספרדי ציין כי "הקבוצה (פרארי, ד.פ) תהיה ספרדית יותר מאי-פעם, לא רק בשל נוכחותו של אלונסו, אלא גם בשל נוכחותו של בנק Santander… הלוגו של Santander נצבע על הכנף הקדמית והאחורית, על המראות, על גג כונסי האוויר ועל לוחות ההסטה. בנוסף, הלוגו נמצא גם ליד סמל פרארי, דבר שאין לו תקדים".

הצביעה החדשה מזכירה את זו ששמשה את פרארי בתחילת שנות ה-2000, אז עשתה חיל. למעשה, מי שיסתכל בתמונות, ובמיוחד בזו שבה נראה פרופיל המכונית, יוכל לדמיין כי במקומו של אלונסו יושב אחר, שהחלק העליון של קסדתו היה צבוע פעם בכחול.

העיתון ציין עוד כי הבנק הספרדי ישלם לפרארי כספי חסות בסך 50 מיליון אירו לעונה, משך 4 שנים, ובסך הכל שווה ההסכם בין הצדדים 200 מיליון אירו.

ואם במימון עסקינן, באיטליה לא חסר ממנו. לאחרונה פורסמו דיווחים לפיהם גם חברת Philip Morris, בעלת מותג Marlboro, החתומה על הסכם חסות עם פרארי מאז שנות ה-70 ובאופן בלעדי מאז 1997, מתכוונת להאריך את תקופת ההסכם כאמור עד לתום עונת 2011.

בתחילה נראה היה כאילו Santander תהפוך לנותנת החסות הראשית של פרארי, אך ב-Philip Morris החליטו שלא לוותר על מעמדם זה, למרות שמזה מספר שנים החברה אינה רשאית לפרסם את הלוגו של מותג Marlboro (בשל האיסור על פרסום מוצרי טבק) ומשתמשת במקומו בבר-קוד המפורסם. כך, גם בעונה הבאה יהיה שמה הרשמי של הקבוצה ממאראנלו "Scuderia Ferrari Marlboro".