שומאכר מתחיל לקחת את העניינים לידיים

קבוצת מרצדס הודיעה היום כי מייקל שומאכר, אלוף העולם שבע פעמים ונהג הקבוצה בשלוש השנים הבאות, נטל מידי ניקו רוזברג את המספר 3, שהוענק לו בתחילה. רוזברג, אם כן, יישא על מכוניתו בעונה הבאה את המספר 4.

הנימוק הרשמי לשינוי הוא העדפתו של שומאכר לשאת מספרים אי-זוגיים. ואולם, הענקת המספר הגבוה מצמד המספרים לשומאכר, משמעה שבאופן תיאורטי-מסורתי, לפחות, יהפוך הגרמני הותיק לנהגה המוביל של הקבוצה, בנושאו את בית המצלמה הכתום, ולא הצהוב.

שומאכר לבטח שומר מקום חם בלב למספר 3, שכן זה המספר שנשא על מכוניתו כאשר זכה באליפות העולם הראשונה עם פרארי, בעונת 2000, בסיימו 21 שנים נטולות אליפות לקבוצה. מצד שני, המספר 3 הוא גם המספר שנשא שומאכר בעת ששבר את רגלו בתאונה בסילברסטון 99'.

שומאכר ידוע כבעל אמונות טפלות. בעבר נהג לשאת בתוך סרבל המרוצים שלו מסרק צעצוע שהעניקה לו בתו וכן קמיע שהעניקה לו אשתו.

ראוי לציין, ביחס למאבקי הכוחות בתוך קבוצת מרצדס (או אם תרצו חוסר-מאבק), שתגובתו של ניקו רוזברג לשינוי לא ניתנה, אפילו לא תגובה לקונית-לויאלית.

באתרו הרשמי של שומאכר פורסם היום ראיון עם הנהג בו טען כי המבחן שקיים לאחרונה במכונית GP2 בחרז הכניס בו אנרגיה: "המבחן היה מעולה. היינו קצת מוגבלים בהתחלה כי מזג האוויר לא היה אידיאלי בשני הימים הראשונים, אבל ביום השלישי עשינו הרבה, בכלל זה סימולציית מרוץ על צמיגי סליקס".

"זה הלך טוב יותר ממה שציפיתי. הרגשתי טוב מיד בתוך המכונית, זה היה כאילו לא פרשתי מעולם. התחלתי להתאמן בדצמבר ואני מרגיש כשיר ורענן. לכן הרגשתי כל כך טוב בתוך המכונית בחרז. למרות זאת, פורמולה 1 זה סיפור שונה. כוחות ה-G גבוהים יותר, אין כל כך מה להשוות. לכן אני מצפה בקוצר רוח למבחנים בפברואר. רק אז ההרגשה הישנה תחזור אלי לחלוטין. אני לא יכול לחכות…"

"אחרי שפרשתי ב-2006 חשתי שמחה, הקלה, ממש חופש. נהניתי מהתחושה הזו משום שבמיוחד בשנתיים האחרונות בפורמולה 1 נדרש ממני הרבה, ולא ביחס למרוצים שתמיד אהבתי, אלא ביחס למחויבות שהביקורת שהייתי נתון לה דרשה. שלוש שנות השקט האלה עשו לי טוב".

"זה ממש כאילו הסוללות שלי נטענו מחדש. כל האנרגיה שלי חזרה. אני ממש שם לב שהעקצוץ חוזר, שהמוטיבציה חוזרת. אני מצפה לתחרות. הגיע הזמן שהכל יתחיל".