אלונסו מנמיך ציפיות

פרננדו אלונסו, אלוף העולם פעמיים ונהג פרארי, מנמיך ציפיות לקראת העונה הבאה. הספרדי התראיין לתחנת רדיו ספרדית ואמר כי תארי האליפות אינם מובטחים לקבוצה בעקבות הגעתו.

"זה לא כל כך קל. מייקל שומאכר בעצמו היה צריך חמש שנים כדי לנצח אחרי שהצטרף לפרארי. פורמולה 1 זה לא מתמטיקה. אנחנו רואים דברים דומים בכדורגל ובמקצועות ספורט אחרים; רואים קבוצות גדולות מפסידות באיצטדיון של קבוצה קטנה. בפורמולה 1 זה פחות או יותר דומה, והתיאוריה היא לא הכל. הדברים על המסלול צריכים להסתדר וצריך להוכיח במעשים".

אלונסו נתבקש לחזות גם מי יהיו המועמדים העיקריים לתואר והתקשה לבחור אותם לפי סדר: "שני נהגי מרצדס, שני נהגי מקלארן, אולי שני נהגי רד-בול, וגם מאסה – כולם פייבוריטים להשיג את התואר בתיאוריה. אבל יכולות להיות גם הפתעות, כמו שהיה בעונה שעברה עם ברון וטויוטה, שהתחילו את האליפות בצורה טובה מאוד".

אלונסו חזר והדגיש שוב כי יחסיו עם פליפה מאסה מצוינים וכי התקרית המפורסמת ביניהם בנורבורגרינג ב-2007 נשכחה כלא הייתה: "הזכרון מנורבורגרינג הוא בשביל המיעוט שמחפש תמיד לעורר מחלוקת. בטוח שבשלב מסוים יהיה איזה זינוק שבו שתי מכוניות המקלארן יהיו קרובות מדי זו לזו, ואז יתחילו סיפורים על בעיות בין באטון להמילטון. אותו דבר תקף גם לגבי ולגבי פליפה, או מייקל ורוזברג. אלה הציפיות שיוצרת קבוצה גדולה, יחד עם תשומת לב התקשורת. אבל אין בעיה, שנינו מוכנים לעזור לפרארי".