אלונסו נכנע למאסה על הקרח (וידאו)

פליפה מאסה ופרננדו אלונסו התחרו זה בזה, בפעם הראשונה במדי פרארי, במרוץ שנערך על אגם קפוא במדונה-די-קמפיליו, כחלק מאירועי Wroom המסורתיים. במרוץ השתתפו גם רוכבי דוקאטי ב-MotoGP, ניקי היידן וקייסי סטונר, שהתגלו כנהגים לא רעים בכלל.

במרוץ הראשון, במכוניות מסוג פיאט פנדה, ניצח מאסה. אחריו סיימו סטונר, היידן ופיסיקלה. אלונסו סיים רק חמישי, לפני דודו, אחיו הצעיר של מאסה.

במרוץ השני, התחרו הנהגים במכוניות קארטינג. מאסה לא הצליח לשחזר את הישגו מהמרוץ הראשון וסיים שני, אחרי היידן. אלונסו הסתבסב ופרש. לפני כן, ניהלו מאסה ואלונסו קרב מעניין ביניהם, שהסתיים כשידו של הספרדי על העליונה.

פליפה מאסה הצליח לתפוס כותרות לאחרונה גם משום שגילה כי תשאל את נלסון פיקה על התרסקותו המפורסמת בסינגפור 2008, עוד לפני שהפרשה נחשפה. כזכור, מאסה הוביל את המרוץ המדובר, עד לתאונה של פיקה. עצירה רעה בפיט, במהלכה הורו לו לצאת כשפיית התדלוק עוד הייתה מחוברת למיכל הדלק של המכונית, שללה ממנו את הנצחון.

"דיברתי איתו, כן. עוד לפני שהעניין נחשף. הלכנו ביחד לנהוג בקארטינג באיטליה ושאלתי אותו על סינגפור. רציתי לשמוע את הסיפור משום שחשבתי שהשתלשלות האירועים הייתה יותר מדי מושלמת עבור רנו. הוא צחק, הוא לא רצה להגיד את האמת. אמרתי לו 'בסדר, אתה צוחק, אבל אני מבין. אולי יום אחד נדבר על זה שוב'. אחרי חודש בערך הסיפור נחשף בעיתונות."

מאסה אמר גם כי שוחח עם בריאטורה על התקרית בבחריין, בשנה שעברה. הוא מספר כי תגובתו של בריאטורה הייתה דומה לזו של פיקה: "הוא אמר לי 'לא, לא, זה לא יכול להיות' וצחק מדי פעם."

מאסה טען כי הוא מעדיף להסתכל אל עבר העתיד ולא לשקוע בעבר, אך ניכר כי הפרשה עוד מציקה לו וכי הוא חש נפגע באופן אישי ממנה.