הפור נפל: FIA יערער על החלטת ביהמ"ש הצרפתי

FIA החליט לערער על החלטת בית המשפט הצרפתי לפטור את פלאביו בריאטורה ופאט סימונדס מהעונש שנגזר עליהם על ידי מועצת הספורט המוטורי העולמית, לאחר שנמצאו מעורבים בפרשת ההתרסקות המכוונת של נלסון פיקה בסינגפור 2008.

בהצהרה ששיחרר הארגון נכתב: "לאחר שנשיא FIA נועד עם יועציו המשפטיים של הארגון ועם הסנאט, בעניין החלטת בית המשפט הצרפתי מיום 5 בינואר, הוחלט פה-אחד לערער על ההחלטה… במהלך מסע הבחירות שלו בקיץ שעבר, הבטיחו ז'אן טוד וצוותו לנקוט צעדים מועילים לשינוי, בכלל זה כינון הליך משמעתי חדש. העבודה בתחום זה נמצאת בשלבים מתקדמים. מרגע שתסתיים, יטופלו כנדרש הנושאים שעלו מן ההחלטה שהתקבלה על ידי בית המשפט בצרפת. למרות זאת, ראוי גם לערער על ההחלטה".

כפי שכבר כתבנו כאן בעבר, לא ברור מדוע נדרש הליך הערעור, כאשר FIA יכול להשיג את מטרותיו, בכלל זה גם ביחס לבריאטורה וסימונדס, בדרכים מועילות יותר. החלטתו של הארגון לערער נודפת ריח רע של השפעת מקס מוזלי, נשיאו הקודם של הארגון – ומלחמת ההצהרות הפומבית המכוערת והרגילה, אחד מסימני ההיכר של תקופת משטרו של מוזלי, צפויה להתחדש במלוא המרץ.

FIA הודיע כי אמנם עונשם של בריאטורה וסימונדס יישאר בתוקף עד לסיום הליך הערעור, ואולם עם זאת, רשיונות-על יוענקו לנהגים בדרך הרגילה. משמע, הייקי קובליינן ומארק וובר, המיוצגים שניהם על ידי בריאטורה, יורשו להמשיך ולהחזיק ברשיונות-העל שלהם, עד שיתבררו תוצאות הערעור, או עד שיכוננו ההליכים הפנימיים החדשים כאמור.