אנדרו שובלין יהיה מהנדס המרוץ של שומאכר במרצדס

אנדרו שובלין, מי שהיה מהנדס המרוץ של ג'נסון באטון משך 6 השנים האחרונות, יעבוד בעונה הבאה עם מייקל שומאכר בקבוצת מרצדס. בכך מתבטלת ההשערה לפיה שומאכר היה עשוי לדרוש ממרצדס שתשכור את שירותיו של מהנדס אחר, למשל כריס דייר, שעבד עימו בפרארי.

שובלין הוא יליד בריטניה, ליברפול. הוא בן 36 ונחשב למהנדס מנוסה, חכם, רגוע ותחרותי מאוד.

AndrewShovlin2
אנדרו שובלין

מנגד (או ליד), ג'וק קליר ישמש כמהנדס המרוץ של ניקו רוזברג. קליר שימש בתפקיד זה בעונה הקודמת בקבוצת ברון, ועבד עם רובנס באריקלו. בעונת 97' היה קליר מהנדס המרוץ של ז'אק וילנייב בקבוצת וויליאמס, ומטבע הדברים ייתכן כי בינו ובין שומאכר עשויים להיוותר עדיין עניינים בלתי-סגורים. בכל מקרה, הדינמיקה ביניהם צפויה להיות מעניינת.

וילנייב וקליר פיתחו רגשות קשים כלפי שומאכר, לאחר המפגש המפורסם בין שני הנהגים בחרז, בעונת 97'. המרוץ בחרז היה המרוץ האחרון של העונה, ושומאכר הגיע אליו כשהוא מוביל בנקודה אחת על ז'אק וילנייב. בעת מאבק על ההובלה התנגשו השניים ושומאכר נאלץ לפרוש מהמרוץ בשל הנזק שנגרם למכוניתו. לאחר מכן הוא הורשע בגרימת התאונה בכוונה תחילה, והשתתפותו באליפות נפסלה.

קליר רואיין על ידי ג'יימס אלן ב-2007, עבור ספרו על מייקל שומאכר, ואמר את הדברים הבאים: "ז'אק ואני בנינו על זה ששומאכר יפסיד אם יהיה תחת מספיק לחץ. הוא הפסיד את האליפות ב-98' להאקינן בגלל שדומם מנוע על קו הזינוק; מי לעזאזל מדומם על קו הזינוק?! זהו מצב שבו הוא (שומאכר, ד.פ) יודע שהוא לא יכול לתפקד ולכן הוא עושה הכל כדי להימנע ממנו מבעוד מועד. המרוץ בחרז היה מאותם מרוצים שבהם התואר נקבע במאבק 'ראש בראש', על המסלול. אדלייד גם היה כזה. דיימון היל הלחיץ אותו, הוא איבד את הריכוז ונכנס בקיר. הוא יודע שהוא לא טוב במצבים האלה והאסטרטגיה שלו להתמודדות היא 'אני יודע שאני הולך להרוס הכל, אבל אני בכל זאת אצא מנצח'. אדלייד נגמר טוב עבורו, כי הוא ניצח".

"חרז היה אירוע נוסף שבו הוא ידע שהוא נרדם בשמירה, שהוא עשה טעות ושז'אק הולך לנצח אותו. הוא חשב 'אני אלך מכאן עם הנצחון ואנשים יחשבו שגם כשאני עושה טעות אני מנצח, הם יחשבו שאני בלתי-מנוצח'. אם הוא היה מרשה שיתפתחו לו מוניטין של שבירה תחת לחץ, הוא היה גמור. אבל בחרז זה לא עבד לו וז'אק ניצח. זה בטח חורה לו יותר מכל כשלון אחר. וזה מדהים שלמרות שהיה לו את כל הזמן שבעולם לחשוב על זה ולהתמודד עם זה, הוא עשה את זה שוב במונקו (2006, ד.פ)".

קליר בטח לא תיאר לעצמו שרק 3 שנים אחר כך יצטרך לשתף פעולה עם שומאכר באותה הקבוצה. קליר ידוע כמי שמכבד מאוד את כשרונו של שומאכר, ואולם האינטראקציה בין השניים עודנה צפויה להיות מעניינת.