מכה למרצדס: Henkel מכחישה קיום הסכם חסות

קבוצת מרצדס החדשה עלולה לסבול מפגיעה קשה במאמציה להשלים את ההכנות לקראת העונה הבאה, לאחר שתאגיד Henkel הגרמני מתכחש לעסקת חסות שנחתמה לכאורה ביולי השנה.

על פי דיווחים שהתפרסו בעיתונות הכלכלית בגרמניה חתם רוס ברון עם Henkel על הסכם חסות לשלוש שנים ששוויו לא פחות מ-90 מיליון אירו. כעת טוענת החברה כי ראש מחלקת פעילויות חסות פעל ללא אישור ולכן ההסכם אינו תקף מבחינתה.

Henkel, שהייתה חתומה בעבר על הסכם חסות עם מקלארן, טוענת כי העובד, ווילי לוצ'ז, גנב מהחברה ניירות מכתבים באמצעותם הצליח להונות את ברון לחשוב שהוא פועל בשמה. לוצ'ז כבר פוטר. העניינים בין הצדדים התחממו לאחר ש-Henkel האשימה את ברון בכך שלא ביצעה את בדיקות הדיו-דיליג'נס המתחייבות לגבי עסקה בהיקף כזה. בהודעה רשמית שפרסמה החברה נטען כי "לא הגיוני שעובד מן הדרג החמישי של ההנהלה יחתום על הסכם חסות בהיקף כזה, מבלי לערב את חברי ההנהלה הבכירה, מחלקת השיווק והמשפטים". עוד נטען בהודעה כי "אפילו חיפוש בגוגל היה מעלה את עברו הפלילי של לוצ'ס".

ברון איימה בנקיטת הליכים משפטיים כנגד החברה הגרמנית וזו הגיבה בתביעה משלה לבית המשפט הגרמני, בחודש נובמבר. יש הטוענים כי ביטול העסקה עלול לגרום לקשיים כלכליים במימוש החוזה הצפוי עם שומאכר, אבל סביר להניח שחתימה על חוזה עימו תביא למרצדס הסכמי חסות בהיקפים גדולים אפילו יותר מזה שכנראה איבדה.