שומאכר ניצח במרוץ הצדקה של מאסה בברזיל (וידאו)

מייקל שומאכר אולי עוד פצוע וכבר לא בשיא כושרו, אך גם כך הצליח לנצח במרוץ הקארטינג שמארגן פליפה מאסה מדי שנה למטרות צדקה. שומאכר ניצח במרוץ הראשון, שהתקיים אתמול, וסיים שני במרוץ השני, שהתקיים היום, וזכה ב-42 נקודות בסך הכל, 6 יותר ממאסה שסיים במקום השני הכללי. ויטור מירה, נהג אינדי, סיים שלישי.

למרוץ הראשון זינק נלסון פיקה הבן מהפול. הוא הצליח לפתוח פער סביר מליוצי, מירה, שומאכר ודי-גראסי, אבל לא הצליח ממש לברוח. מירה הצליח לעקוף את ליוצי בהמשך, וגם את פיקה. זה האחרון התדרדר לאחור באופן עקבי וגם ירד לדשא, וסיים לבסוף תשיעי. שומאכר התקדם מאחור אט-אט, תוך שהוא קובע את ההקפה המהירה ביותר – בזו אחר זו. כ-6 דקות לפני הסיום ניסה ליוצי לעקוף את מירה, ובעוד שניהם מתחככים זה בזה, ניצל שומאכר את המצב, עקף את שניהם ועבר להובלה.


שומאכר מנצח את המרוץ הראשון

בעוד שומאכר החל כבר מנופף לקהל קבע פליפה מאסה את ההקפה המהירה ביותר. הברזילאי המתאושש של פרארי הראה מהי נחישות כשהצליח לעקוף את מירה בעקיפה מרהיבה בהקפה האחרונה וסיים שלישי. אחריו סיימו די-גראסי, מירה, באריקלו, קנאאן ופיצוניה.

הדירוג למרוץ השני נקבע לפי תוצאות המרוץ הראשון. פיצוניה שסיים שמיני זינק מהפול, ואחריו זינקו קנאאן, באריקלו, מירה, די-גראסי, מאסה, ליוצי ושומאכר. זה האחרון איבד מספר מקומות בזינוק, אבל הצליח להתאושש והתקדם, כמו במרוץ הראשון, אט-אט במעלה הטור. בשתי ההקפות האחרונות התנהל קרב צמוד בינו ובין פליפה מאסה, כשידו של זה האחרון על העליונה. המקום השני הספיק לשומאכר, כאמור, כדי לזכות בנצחון.


שומאכר ומאסה חוצים את קו הזינוק-סיום בתום המרוץ השני

תוצאות מלאות:

 1. שומאכר
 2. מאסה
 3. מירה
 4. ליוצי
 5. באריקלו
 6. קנאאן
 7. די-גראסי
 8. גומז
 9. ווילסון
 10. פיצוניה
 11. פיטיפאלדי
 12. פיקה
 13. ברנולדי
 14. מאטוס
 15. פמפלונה
 16. פיגירדו
 17. זונטה
 18. מרקס
 19. אוליבירה
 20. מוראהס
 21. נגראו
 22. בורטי
 23. בואנו
 24. ג'יאפונה
 25. ברלנדה

וידאו של המרוץ הראשון, בשלושה חלקים: