השמועה מתגברת: שומאכר יגשים קאמבק עם מרצדס

הכסא הפנוי בקבוצת מרצדס הוא הכסא החם ביותר בגריד. אחרי שאתמול הצהיר מנהלו האישי של קימי רייקונן כי לא יסרב להצעה אטרקטיבית ממנה, מתחזקות היום השמועות לגבי קאמבק אפשרי, באמצעות אותו המושב, של מייקל שומאכר, אלוף העולם שבע פעמים.

כאשר נורברט האג, מנהל חטיבת הספורט של מרצדס, נשאל באשר לצמד הנהגים שעשויה הקבוצה החדשה-ישנה להחתים, הוא סיפר כי תיתכן הפתעה בתחום זה. תשובתו הייתה לטריגר שהקים חרושת שמועות, לפיהן מייקל שומאכר עשוי לחזור לנהיגה תחרותית פעילה בפורמולה 1, בקבוצת מרצדס.

על פניו, את החוטים המובילים להשלמת העסקה ניתן לקשור בנקל. שומאכר יחזור לעבוד תחת האיש שעימו השיג את כל אליפויות העולם שבהן זכה, ושאותו הוא מכיר היטב, רוס ברון. באמצעות מרצדס יוכל שומאכר לסגור מעגל, שכן עוד ב-1990 צורף לתכנית הנהגים הצעירים שלה, שנה אחת לפני הופעתו הראשונה בפורמולה 1; שלא לדבר על הלאום המשותף. למרצדס אמנם לא יהיה התקציב כדי לשלם לשומאכר כפי שהורגל בפרארי, אבל סביר להניח שאפקט חזרתו ימשוך די והותר ספונסרים שיהיו שמחים לשלם את ההפרש.

בפועל, מרצדס תצטרך לבקש מפרארי שתשחרר את שומאכר מהחוזה שעליו חתם עימה לאחרונה, לפיו ימשיך לשמש יועץ לחברה, עד 2012. לא זו בלבד, אלא שרוס ברון כבר הספיק להצהיר כי שוחח עם שומאכר לאחרונה וכי זה אמר לו כי הוא אינו מעוניין בחזרה לנהיגה תחרותית פעילה באופן מלא, משך עונה שלמה. אלא שכפי שכבר הורגלנו לו בפורמולה 1, ממש כשם שסיפור הקאמבק הקודם הוכחש בכל תוקף, הכל יכול להיות.

מי שיישמח יותר מכל, באם תתגשם הנבואה, הוא בוודאי ברני אקלסטון. ארבע קבוצות תחרותיות צפויות לעמוד ב-2010: מרצדס, רד-בול, מקלארן ופרארי. במושבי המכוניות שלהן ישבו שלושה אלופי עולם, אחד שהיה אלוף עולם לשניות ספורות ועוד אחד שהוכתר על ידי רבים כיורש לשומאכר. אם שומאכר עצמו יגיע, החגיגה תהיה גדולה שבעתיים.